İşte Zeki Demirkubuz’a göre ‘bugüne kadar yapılmış en iyi film’

Yönetmen Zeki Demirkubuz, dün gündeme getirdiği 'bugüne kadar yapılmış en iyi filmi' ve 'en etkileyici oyunculuğu' açıkladı.

  • ü
  • 04 Mart 2024
  • ü
  • Kültür

Ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz 3 Mart’ta sosyal medyadan paylaşım yaparak kendisine göre ‘bugüne kadar yapılmış en iyi film ve ‘en etkileyici oyunculuğa’ karar verdiğini duyurdu. Demirkubuz, gündem olan mesajından sonra sözünü ettiği filmi ve yönetmeni bugün açıkladı.

Demirkubuz 3 Mart’taki mesajında şu ifadeleri kullanmıştı: “Entellektüel dayatmalar, sanatsal komplekslerden kurtulup meseleyi basitleştirdikçe, insan neyi sevip neyi sevmediğini, neye inanıp neye inanmadığını daha iyi anlıyor. Bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi film ve en etkileyici oyunculuğa karar verdim, yarın akşam söyleyeceğim.”

‘ACININ DESTANI YAZILIR MI’

Ünlü yönetmen bugün sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir paylaşım daha yaptı. Demirkubuz paylaşımında yönetmenliğini Kenneth Lonergan’ın yaptığı 2016 çıkışlı Manchester Bye The Sea (Yaşamın Kıyısında) filminin afişini paylaşarak “Acının destanı yazılır, kederin yüzü çizilir mi… Bu adamlar yapmış. Biri yazmış, biri çizmiş. Kenneth Lonergan, Casey Affleck” ifadelerini kullandı.

MANCHESTER BY THE SEA (YAŞAMIN KIYISINDA) KONUSU

Lee Chandler (Casey Affleck) Massachusetts’in Quincy kentinde kapıcılık yaparak hayatını kazanan, boşanmış, kendi halinde bir adamdır. Bir gün ağabeyi Joe’nun kalp krizi geçirdiği haberini alınca memleketine, Manchester-by-the-Sea adlı deniz kenarındaki küçük kasabaya döner. Ancak hastaneye vardığında ağabeyinin hayatını kaybettiğini öğrenir. Lee için asıl şok, ağabeyinin 16 yaşındaki oğlu Patrick’in vasisi olarak tayin edildiğini öğrenmesi olacaktır. Çocuğa göz kulak olmak için doğup büyüdüğü bu küçük kasabaya taşınması gerekmektedir, ancak Lee’nin burada yaşadığı travmatik olaylar, taşınma konusunda isteksiz davranmasına neden olacaktır.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com