Eşkıya ve Av Mevsimi filmlerinin yapımcısı hayatını kaybetti

Eşkıya ve Av Mevsimi filmlerinin de yapımcısı olan, prodüktör Gülengül Arlıel hayatını kaybetti. Aynı zamanda Kansersiz Yaşam Derneği'nin Asbaşkanı olan Arlıel'in vefatı ardından birçok isim paylaşımda bulundu.

  • ü
  • 02 Mart 2024
  • ü
  • Kültür

‘Av Mevsimi’, ‘Eşkıya’ gibi unutulmaz filmlerin yapımcısı Gülengül Arlıel, bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığı sonucu hayatını kaybetti.

Arlıel’in hayatını kaybettiğini kendisinin de asbaşkanı olduğu Kansersiz Yaşam Derneği duyurdu.

Derneğin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Kansersiz Yaşam Derneği Ailesi’nin Asbaşkanı, fikir lideri, yolumuza ışık tutan kocaman kalpli bir kadın aramızdan ayrıldı. Biz Kansersiz Yaşam Ailesi olarak büyük bir acı yaşıyoruz. Gülengül Arlıel’i kaybetmenin acısı tarifsiz. Kendisini her zaman derneğimize sağladığı çok büyük katkıları, kocaman kalbi, iyiliği ve sevgisi ile hatırlayacağız. Kaybımız büyük olsa da, onun mirası ve sevgisi ile birlikte olmaya devam edeceğiz. Bize bıraktığı izleri asla unutmayacağız ve derneğimizin yürüttüğü mücadelede adını daima yaşatacağız. Ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Işıklar içinde uyusun.”

Türkiye’nin sinema ve televizyon sektöründe önemli bir konuma sahip olan Gülengül Arlıel, Türkiye’de dünyaya gelmiştir. Arlıel, kariyerinde yer aldığı yapımlarla sıkça adından söz ettirmiştir. Özellikle “Av Mevsimi” ve “Eşkıya” gibi yapımlarda rol almıştır. Arlıel, yapımcı ve iş ortak yapımcı olarak da bu yapımlarda görev yapmıştır. “Av Mevsimi” filmi, 3 Aralık 2010’da gösterime girmiştir. Ancak “Eşkıya” filmini sinemada 2,4 milyon kişi izlemişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com