Efsane korku yazarı Stephen King’den o diziye övgü: ‘Tek kelimeyle müthiş’

Dünya edebiyatında korku denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Stephen King, Netflix'in yeni dizisi The Tourist'ten övgüyle bahsetti.

  • ü
  • 20 Şubat 2024
  • ü
  • Kültür

Efsanevi korku yazarı Stephen King, Netflix’teki yeni diziden övgüyle bahsetti.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Amerikalı yazar, 7 milyonu aşkın takipçisine sık sık film, dizi ve kitap önerilerinde bulunuyor.

King bu kez de Grinin Elli Tonu’nun yıldızı Jamie Dornan’ın başrolde olduğu The Tourist adlı diziyi takipçilerine önerdi.

İPTAL EDİLECEKKEN NETFLİX’E GEÇTİ

Dram, komedi ve aksiyonu bir arada sunan The Tourist, kim olduğunu hatırlamadan uyanan bir adama odaklanıyor.

BBC dizisinin ilk sezonu, 2022’de ABD’de HBO Max’te gösterime girmişti. Ancak her ne kadar ikinci sezon tamamlanmış olsa da yayın servisi, ikinci sezonu ekranlara getirmeyeceğini duyurdu.

Bunu daha olumlu haberler izledi ve Netflix nihayetinde diziyi iptal edilmekten kurtardı. Yayın platformu, The Tourist’in ilk sezonunu şubat başında belirli ülkelerde gösterime soktu.

‘HEYECANLI, GİZEMLİ, GERİLİMLİ’

The Independent Türkçe’nin aktardığına göre; ilk bölümü izleyen 76 yaşındaki korku yazarı Stephen King, dizi için “heyecan verici, gerilimli, gizemli” yorumunu yaptı.

King, takipçilerinden büyük ilgi gören tweet’inde şöyle yazdı:

“İlk bölümden sonra ne olur bilmiyorum ama açılış bölümü tek kelimeyle müthiş. Heyecanlı, gerilimli, gizemli… Ve şanssız birine yabancıların gösterdiği nezaketle dolu.”

THE TOURİST DİZİSİ KONUSU

The Tourist’in başrolünde yer alan 41 yaşındaki Dornan, Avustralya’daki bir hastanede uyanan ve adını bile hatırlamayan bir adamı canlandırıyor.

Geçirdiği korkunç kazadan sonra kim olduğuna dair hiçbir şey hatırlamayan adam, kimliğini keşfetmek için elindeki küçük ipuçlarını bir araya getirmek zorunda kalıyor. Bunu yaparken ona çaylak polis Helen Chambers eşlik ediyor.

TÜRKİYE’DE HENÜZ GÖSTERİME GİRMEDİ

The Tourist’in oyuncu kadrosunda Dornan’ın yanı sıra Danielle Macdonald, Shalom Brune-Franklin, Ólafur Darri Ólafsson ve Alex Dimitriades de yer alıyor.

The Tourist’in ikinci sezonu, dizinin Netflix’te gösterimde olduğu ülkelerde 29 Şubat’ta başlayacak.

Dizi an itibarıyla Türkiye’de gösterilmiyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com