Ahmet Ümit’in kitap önerisi: ‘Bir türlü ölmek bilmeyen, kan döken diktatörün öyküsü…’

Ünlü yazar Ahmet Ümit'in, sosyal medya hesabından takipçilerini yaptığı kitap önerisi dikkat çekti.

  • ü
  • 03 Nisan 2024
  • ü
  • Kültür

Ünlü polisiye roman yazarı Ahmet Ümit, sosyal medya hesabından dikkat çekici bir kitap önerisinde bulundu.

Gabriel Garcia Marquez’in “gücün yalnızlığı üzerine bir şiir” olarak nitelediği Başkan Babamızın Sonbaharı isimli romanını paylaşan Ümit, “‘Başkan Babamızın Sonbaharı‘ ölmek üzere olan, ama bir türlü ölmek bilmeyen, yaşama tutunmak adına cinayetler işleyip kanlar döken bir diktatörün öyküsüdür.” Günün kitap önerisi Gabriel Garcia Marquez’in ‘Başkan Babamızın Sonbaharı‘ romanını okuyalım, okutalım…” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BABAMIZIN SONBHARI HAKKINDA

Başkan Babamızın Sonbaharı, küçük bir Latin Amerika ülkesinde kendi zorbalığının kapanına kısılmış bir diktatörün öyküsü. Ölmekte olan bir diktatörün, Tanrı korkusu ile zalimlik arasında gidip gelen iç çatışmalarının anatomisi. Onun buyruğuyla işkence görenlerin, öldürülenlerin, onun yabanıl cinsel isteklerine boyun eğenlerin, ondan olma adsız çocukların gözünden betimlenen bir diktatörün, “yeryüzündeki en yalnız insan”ın portresi.

Gabriel García Márquez, ayakları gerçeklik toprağına basan bu fantastik romanda, evrensel bir diktatör portresi çizerken, ezenle ezilen arasındaki ilişkinin karmaşıklığını da gözler önüne seriyor. Başkan Babamızın Sonbaharı; Yüzyıllık Yalnızlık ve Kolera
Günlerinde Aşk’la birlikte García Márquez’in başyapıtlarından biri.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com