96’ncı Oscar ödülleri sahiplerini buldu

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Oscar'lar sahiplerini buldu. Bu yıl 96'ncısı düzenlenen törene Oppenheimer filmi damga vurdu.

  • ü
  • 11 Mart 2024
  • ü
  • Kültür

Emma Stone, Cillian Murphy, Joy Randolph ve Robert Downey Jr. Oscar'a layık görüldü. (Fotoğraf: Robyn BECK / AFP)

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak adlandırılan Oscar’lar 96’ncı kez sahiplerini buldu. Oscar‘a Oppenheimer damga vurdu. 13 dalda Oscar’a aday Oppenheimer, en iyi film dahil 7 ödül aldı. Filmdeki rolüyle Cillian Murphy en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandı. En iyi yönetmen ödülü Christopher Nolan’ın oldu. En iyi kadın oyuncu Oscar’ı ise Poor Things filmindeki rolüyle Emma Stone’a gitti.

OSCAR GECESİNE OPPENHEIMER DAMGA VURDU

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Oscar’lar sahiplerini buldu. Bu yıl 96’ncısı düzenlenen törene Oppenheimer filmi damga vurdu.

13 dalda aday gösterilen Oppenheimer, “En iyi film ödülü” dahil 7 dalda Oscar aldı.

Filmin başrolündeki Cillian Murphy en iyi erkek oyuncu; yönetmen koltuğundaki Christopher Nolan ise en iyi yönetmen Oscar’ını aldı.

Ödülünü alan Emma Stone gözyaşlarını tutamadı. (Fotoğraf: Patrick T. Fallon / AFP)

EN İYİ KADIN OYUNCU EMMA STONE

Poor Things filmindeki rolüyle de en iyi kadın oyuncu Oscar’ı Emma Stone’a gitti.

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarları Billie Eilish ve Finneas O’Connell Oscar heykelciği ile poz verdi. (Fotoğraf: Robyn BECK / AFP)

En iyi belgesel kategorisinde Oscar’a layık görülen yapım “Mariupol’de 20 Gün” oldu. En iyi uluslararası film ödülünüyse The Zone of Interest aldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com