31. İstanbul Caz Festivali başladı

Bu yıl 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Caz Festivali'nde güncel müziğin yıldızlarını ve cazın önde gelen isimlerini müzikseverlerle bir araya gelecek.

  • ü
  • 04 Temmuz 2024
  • ü
  • Kültür

İstanbul Caz Festivali başladı (Fotoğraflar: İKSV)

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 31. İstanbul Caz Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılımıyla, 3 Temmuz Çarşamba akşamı festivalin ödül gecesiyle başladı. Avusturya Konsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleşen gecede, Nilüfer Verdi ve Nino Varon’a Yaşam Boyu Başarı Ödülleri sunuldu. Törenin ardından Avusturyalı grup Saint Privat ve Genç Caz+ finalistlerinden Mojo 5 izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

27 yıldır Garanti BBVA’nın sponsorluğunda gerçekleştirilen festivalde 3-18 Temmuz tarihleri arasında güncel müziğin yıldızlarını ve cazın önde gelen isimlerini müzikseverlerle bir araya gelecek.

31. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ’NDE HAFTANIN KONSERLERİ

Modern Art Orchestra feat. Kornél Fekete-Kovács / Kaan Çelen Trio
4 Temmuz Perşembe, 20.00, Rahmi M. Koç Müzesi

4 Temmuz Perşembe günü önce İstanbul Caz Festivali izleyicisiyle ilk kez buluşacak caz davulunun yükselen yıldızı Kaan Çelen sahnede olacak. Ardından, 2005 yılında trompet sanatçısı ve besteci Kornél Fekete-Kovács tarafından kurulan, Avrupa’nın en büyük müzik gruplarından Modern Art Orchestra, çoğunluğu orkestranın altı seçkin müzisyeni tarafından bestelenmiş, 25 saatlik büyük çağdaş müzik repertuvarından seçili heyecan verici bir programla Türk-Macar Kültür Yılı kapsamında Rahmi M. Koç Müzesi, Liszt Enstitüsü / Macar Kültür Merkezi İstanbul, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı ve Macaristan Kültür ve İnovasyon Bakanlığı’nın değerli işbirliğiyle izleyicilerle buluşacak.

Baptiste Trotignon Trio / Nilüfer Verdi Trio
5 Temmuz Cuma, 20.00, Fransız Sarayı

5 Temmuz Cuma günü Fransız Sarayı’nda, Avrupa’nın en merak uyandırıcı ve dinamik caz piyanistlerinden, emprovizasyonun piyano başındaki usta ismi Baptiste Trotignon sınırları aşan müziği ve şaşırtıcı performansıyla sahnede olacak. Mastercard’ın sponsorluğu ve Fransız Kültür Merkezi ile Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’nun değerli işbirliğiyle gerçekleştirilecek gecede Trotignon’dan önce müzikseverler Türkiye’nin ilk kadın caz piyanisti, kalıplara sığmayan Nilüfer Verdi’yi izleyecek.

Parklarda Caz
6 Temmuz Cumartesi, 17.30, Beylikdüzü Yaşam Vadisi
7 Temmuz Pazar, 17.30, Beyoğlu Hasköy Parkı

İstanbul Caz Festivali’nin keyifli etkinliklerinden Parklarda Caz, 6 ve 7 Temmuz’da Beylikdüzü Yaşam Vadisi ve Beyoğlu Hasköy Parkı’nda yeşil ve cazı yeniden buluşturacak. Gösteri Eş Sponsorları Tchibo ve Eduscho’nun destekleriyle gerçekleştirilecek ücretsiz konserlerde, Balkanlar ve Güney Amerika’nın seslerini ska, punk ve hip-hop ile bir araya getirerek “sunshine-punk” ismini verdikleri özgün müzikleriyle Macar grup Duckshell ve 2024’ün Genç Caz+ grupları Zekeriya Şahiner Quartet, Mojo 5, Alân, Blue Kiss Collective ve Begüm Çelebi sahnede olacak.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com