Yurtta 10 çocuğu istismar etti: Olayı kapatmak için ailelerle pazarlık yapmışlar

Alanya’da özel yurtta kalan 10 erkek öğrenciye taciz ve istismarda bulunan eğitmen hakkında 94 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Yurdun bağlı bulunduğu cemaat üyelerinin olayın üstünü örtmek için ailelerle pazarlık yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

  • ü
  • 07 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Süleymancılara ait olduğu belirtilen bir yurtta eğitmenlik yapan G.R.U.’nun geçen yıl 14 yaş altındaki 5 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Şikayet sonrası ifadesi alınıp serbest bırakılan G.R.U. hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, suç duyurusunda bulundu. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile G.R.U., 21 Kasım 2023’te yeniden gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen G.R.U., tutuklandı.

Sözcü’den Hazar Dost’un haberine göre, olayla ilgili yürütülen soruşturma ve alınan ifadeler kapsamında taciz ve istismara uğrayan öğrenci sayısının 10 olduğu tespit edildi. G.R.U. hakkında 9 öğrenciye yönelik ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel istismar’, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’, ‘çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri vermek ya da bunların içeriğini göstermek’, 1 öğrenciye yönelik ise ‘nitelikli cinsel istismar’ suçlamasıyla toplam 94 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianame, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

AİLELERLE GÖRÜŞÜP PAZARLIK YAPMIŞLAR

Olayın yaşandığı tarihlerde, cemaat üyelerinin, istismara uğrayan çocukların aileleriyle görüşmeler gerçekleştirdiği görüntüler ortaya çıktı. Bu görüşmelerde, olayın medyaya yansımaması için aileler ikna edilmeye çalışıldı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com