Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu partisinden istifa etti

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını iddia ederek partisinden istifa etti.

  • ü
  • 20 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Yeniden Refah Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu kurucuları arasında yer aldığı partiden istifa ettiğini duyurdu.

Suat Pamukçu açıklamasında, “Partimizin son genel seçimlerden sonra kuruluş inancı ve felsefesinden uzaklaştığını müşahede etmekteyim” ifadelerine yer verdi. Pamukçu ayrıca aday tespitinde partinin temel görüşü yerine ‘oy hesabı yapıldığını’ ve inançlarıyla uyumlu olmayan kişilerin aday olarak gösterildiğini vurguladı.

Pamukçu, Mahalli seçimlerle ilgili aday tespitlerinde de partinin temel görüşü yerine oy hesabı yapıldığını ve inançlarıyla uyumlu olmayan adayların gösterildiğini belirtti.

Bayburt’un 20. ve 21. Dönem milletvekilliğini yapan Suat Pamukçu, İstanbul’da Yeniden Refah Partisinden seçilerek milletvekili olmuştu. Suat Pamukçu, İstanbul 1. Bölge 1. Sıra adayı olarak girdiği seçimlerde 28. Dönem Milletvekili olarak meclise girdi.

SUAT PAMUKÇU KİMDİR?

24 Aralık 1995 Milletvekili Genel Seçimlerinde Refah Partisi’nden Bayburt Milletvekili olarak 20. Dönem Parlamento çalışmalarına katıldı. Bu dönemde TBMM Kit Komisyonu ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliklerinde bulundu. “Yasadışı Telefon Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanlığı” yaptı.

18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden yeniden Bayburt Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Fazilet Partisi’nin Anayasa Mahkemesince temelli kapatılması nedeniyle Saadet Partisi milletvekili olarak 21. Dönem Parlamento çalışmalarına devam etmiştir.

21. Dönemde Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği yaptı.

Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nin Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.

2023 Genel Seçimleri neticesinde Yeniden Refah Partisi 28. dönem İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

Yeniden Refah Partisi kurucuları arasında yer alan ve Yeniden Refah Partisi Genel Sekreterliğini yürüten Pamukçu, 20 Şubat 2024 tarihinde Yeniden Refah Partisi’nden istifa ettiğini duyurdu.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Pamukçu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com