Xelîl Xemgîn’den AKP’ye tepki: Kürt kültürünü yasaklıyor, şarkımı kullanıyor

Xelîl Xemgîn, şarkısını seçim çalışmalarında kullanan AKP’lilere tepki gösterdi. Xemgîn, “Kültürümüz yasaklayanlar, kendini satan onursuzlar aracılığıyla şarkılarımızı seçim çalışmalarında kullanıyor” dedi.

  • ü
  • 29 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Kürtçe konser ve tiyatro oyunlarını yasakları devam ederken, sanatçı Xelîl Xemgîn’in “Sebra Dila” şarkısını izinsiz bir şekilde seçim çalışmalarında kullandığını belirrti. AKP’nin Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi adayı, seçim aracında Xemgîn’in “Sebra Dila” parçasıyla kentte tur attı.

XEMGÎN’DEN TEPKİ

Parçanın kendisinden izinsiz kullanıldığını belirten Xemgîn, duruma tepki gösterdi. Xemgîn, “Öyle zalim bir devlet ki hem kültürümüzü talan ediyor hem de Kürtlerin kültürüne dair her şeyi yasaklıyor. Kendini satan onursuz Kürtler aracılığıyla da benim şarkılarımı kendi seçim çalışmaları için kullanıyor. Halkı kandırmak, insanları duygusal olarak sömürmek için yapıyorlar. Ancak halkımız kandırılamaz. Kürtler eski Kürtler değil. Kürtler artık her değerine sahip çıkıyor. Bu seçimlerde bizim değerimiz DEM Parti’dir. DEM Parti kazanacak. Halkımız mücadeleyi bırakmayacak, münafıklara kulak asmayacak. Bu halk artık kandırılamaz” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com