VIP hacı VIP hacıyı Simit Sarayı’nın uçağında buldu: Varank’tan ‘kutsal’ sefer

AKP'li Mustafa Varank, iki işadamı ve bir bürokratın, Simit Sarayı'nın sahibine ait özel jetle Mekke'ye hac ziyaretine gittiği belirtildi. Uçağın teşvikle alındığı ortaya çıktı.

  • ü
  • 24 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Eski Bakan ve AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank, iki işadamı ve bir bürokratın, Simit Sarayı’nın sahibine ait özel jetle Mekke’ye hac ziyaretine gittiği öne sürüldü.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘hac vizesi’ almadan Mekke’ye gidenleri Suudi Arabistan makamlarına şikayet etmesiyle ilgili tartışmalar sürerken, AKP’li olan ve onlara yakınlıkları ile bilinen 4 kişinin özel uçakla VIP hac gerçekleştirdikleri öne sürüldü.

Sözcü’nün aktardığına göre; halen AKP Bursa Milletvekili olan Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Mustafa Varank, onun akrabası olan iş insanı İslam Cevahir, DHMİ Genel Müdürü ve THY Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Keskin ile Simit Sarayı’nın patronu Abdullah Kavukcu, birlikte hac ziyareti yaptı. 4 kişinin Mekke’ye gidip geldiği özel uçağın ise Abdullah Kavukcu’ya ait olduğu öğrenildi.

KANAL İSTANBUL GÜZERGAHININ GÖZDESİ

Kavukçu’nun Challenger 300 tipi özel jeti devletten aldığı teşvikle satın aldığı iddia edilmişti. Normal şartlarda teşvik parası amaç doğrultusunda kullanılması gerekiyor. İslam Cevahir ise Mustafa Varank’a yakınlığı nedeniyle kamudan milyarlarca liralık ihaleler almasıyla tanınıyor. Halen THY ile ortaklaşa, İstanbul Arnavutköy’de, Kanal İstanbul’un güzergahında bulunan bir arazide 15 bin konutun yapımını sürdürüyor. Cevahir’in Bodrum’da aldığı Emlak Konut ihalesi ise konunun gündeme gelmesinin ardından iptal olmuştu.
6.5 saat uçabiliyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

DEVLET TEŞVİKİ İLE ALINAN UÇAKLA VIP HAC

Abdullah Kavukcu’nun Challenger 300 tipi uçağı aldığı dönemde İYİ Parti Milletvekili olan Ümit Dikbayır, paranın devletten alınan teşvikle ödendiğini iddia etmişti. Dikbayır “500 milyon dolar borcu olan ve devletten 20 milyon dolar teşvik alan bu işadamı 15 milyon dolara uçak satın alıp teşviği yiyor, lüks ve şatafat içinde yaşıyor. Şimdi yükünü millet sırtlayacak. Öyle yağma yok” açıklamasını yapmıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com