Üniversite öğrencisi, kedi Faruk’u beşinci kattan aşağı attı

İstanbul Beşiktaş'ta bir okulda yapılan IELTS sınavı sırasında bir öğretmenin okulun kedisi Faruk'u 5'inci kattan attığı iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. Öğretmen denilen kişinin üniversite öğrencisi Ferhat A. olduğu belirlenirken, savcılığın talimatı üzerine Ferhat A. gözaltına alındı.

  • ü
  • 28 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

“Eros” isimli kedinin İbrahim Keloğlan tarafından tekmelenerek öldürülmesinin yankıları sürerken bir hayvana şiddet iddiası daha gündeme geldi. Beşiktaş Levent’te bir okulda yapılan IELTS sınavı sırasında bir öğretmenin okulun kedisi Faruk’un 5’inci kattan attığı iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında öğretmen denilen kişinin Ferhat A. isimli şahsın üniversite öğrencisi olduğu ortaya çıktı. Savcılığın talimatı üzerine Ferhat A. gözaltına alındı.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre; sosyal medyada bazı hesaplar üzerinden, “Geçtiğimiz günlerde yapılan Terakki Vakfı Okulları’nın Levent yerleşkesine IELTS sınavı için başka bir okuldan gelen öğretmen, sınav esnasında okulun sevilen kedisi Faruk’u 5. kattan aşağıya attı. Kediye ne olduğunu merak edip pencereye yönelen öğrencileri ise bir daha sınava girememekle tehdit etti. Kedi Faruk’un 2 bacağı kırık ve iç kanaması var, öğrenciler bulduğunda hayattaymış, ancak şu anda durumu ağır” diye paylaşımlarda bulunuldu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÇIKTI

Bu paylaşım üzerine savcılığın talimatıyla soruşturma başlatıldı. Çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, öyle bir olayın yaşanıp yaşanmadığını tespit etmek için harekete geçti. Yapılan çalışmalarda sınav sırasında kediyi 5’inci kattan atan kişinin Mimar Sinan Üniversitesi’nin felsefe bölümünde okuyan Ferhat A. olduğu ortaya çıktı.

GÖZALTIN ALINDI

Sınav günü görevli olduğu belirlenen ve kimliği tespit edilen Ferhat A., savcılığın talimatı üzerine gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Ferhat A. işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edilecek.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com