Ucuz et almak isteyen Ankaralılar, 0 derecede uzun kuyruk oluşturdu

Ankaralılar, ucuza et alabilmek için 0 derecede Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sahibi olduğu Başkent Market önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

  • ü
  • 23 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Ankaralılar da sofralarına et koyabilmek için 21 Mart Perşembe günü 0 derecede uzun kuyruklar oluşturmak zorunda kaldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ucuz et satışı yaptığı Başkent Market önünde vatandaşların oluşturduğu kalabalık, ekonomik krizin geldiği noktayı yeniden gözler önüne serdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ucuz et satışının Ramazan ayı boyunca süreceği belirtildi. Başkent Market şubeleri ve Başkent Mobil Market otobüsü aracılığıyla yüzde 100 yerli besi hayvanlardan elde edilen etlerin uygun fiyatla vatandaşlara ulaştırılıyor.

1 HAFTADA 34 TONLUK SATIŞ

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, uygulamanın ilk haftası olan 11-17 Mart’ta toplam 34 ton 730 kilogram kırmızı ve beyaz et satışı yapıldı. Kızılay, Batıkent Atlantis, Etimesgut, ASKİ, Şafaktepe, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve GİMAT olmak üzere toplam 7 Başkent Market şubesinde gerçekleştirilen uygun fiyatlı et satışı, çevre ilçelerde de Başkent Mobil Market aracılığıyla yapılıyor. Başkent Market şubelerinde bir kilogram kasap köfte 369 TL’ye, bir kilogram kıyma 369 TL’ye, bir kilogram kuşbaşı 379 TL’ye, bir kilogram dana sucuk 309 TL’ye, bir kilogram yemeklik haşlanmış et ise 339 TL’ye satılıyor.

Toplamda 7 Başkent Market şubesinde gerçekleştirilen uygun fiyatlı et satışı, çevre ilçelerde ise Başkent Mobil Market aracılığıyla yapılıyor.

■ 339 TL Yemeklik-haşlamalık et kilogram fiyatı.

■ 369 TL Kıymanın kilogram fiyatı.

■ 379 TL Kuşbaşının kilogram ücreti.

■ 309 TL Dana sucuk kilogram fiyatı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com