Uçakta gözaltına alınan müzisyen Güvenç Dağüstün: Business’tan önce indim ilk defa

Ödediği halde kayıttan düşmeyen para cezasından dolayı gözaltına alınan Güvenç Dağüstün, "Business’tan önce indim ilk defa 😂.VIP bir şekilde havaalanı karakoluna gidiyoruz ekip arabasıyla .Ödediğim borcumu yeniden ödedim. Baştan sona saçmalık" dedi.

  • ü
  • 06 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Müzisyen Güvenç Dağüstün, bir para cezasından dolayı uçakta gözaltına alınma anlarını sosyal medya üzerinden değerlendirdi. Dağüstün, gözaltına alındığı için uçaktan Business yolculardan bile daha önce uçaktan indiğini ironik bir dille kaleme aldı. Dağüstün, VIP şekilde karakola götürüldüğünü ve ardından bankaya giderek para cezasını ödeyip savcılıktan serbest kaldığını anlattı. Dağüstün, 2.185 borcuna karşılık maliyetinin devlete daha fazla olduğunu söyledi.

Dağüstün’ün paylaşımı şöyle:

“Sabah Bodrum – İstanbul uçağı. Körüğe yanaşmışız. İnsanlar ayakta, kapı açılsın diye bekleniyor.

Kapıdan kabin görevlisi bağırıyor:

“22A’da oturan misafirimiz Güvenç Dağüstün”

“Buyrun” diyorum.

Öne gelmemi istiyor. Eşyalarımı alıp, bekleyenleri yara yara 22’den öne yürüyorum. Tanıyanlar oluyor. “Hayırdır Güvenç Bey” falan diyorlar. “Hayır olsun” diyorum.

Uçağın kapısında iki polis memuru.

GÖZALTINA ALINIYORUM

Business’tan önce indim ilk defa 😂

VIP bir şekilde havaalanı karakoluna gidiyoruz ekip arabasıyla.

Sonra öğreniyoruz ki mahkum olduğum bir hakaret davasından 2.185 (ikibinyüzseksenbeş) TL borcum görünüyor. Bunun için böyle bir gözaltı mı yapılır? Ki ben daha önce o borcu ödemişim. Bir şekilde düşmemiş.

Şimdi ödemem gerektiği, yoksa cezaevi falan diyorlar. Neyse, polisle Ziraat Bankası’na gidiyoruz. Ödüyorum. Karakola dönüyoruz. UYAP’tan yakalama kararımı düşüyorlar. Savcıyı arıyor memur. Savcı, getirin burdan salarız diyor. Ekip arabasıyla savcılığa geçiyoruz.

Savcı salıyor.

Başından sonuna saçmalık. Polisinden savcısına herkes bu konuda benle aynı fikirde. Zaten hızlıca hallediyorlar işlemleri. Ama en hızlısı bile 2 saat sürüyor tabii ki.

Sonra bitiyor, gidiyorum işte.

2.185 TL ceza borcum bence devlete daha çok maliyet çıkardı. Yaşanan gerginliği, 200 uçak yolcusunun mağduriyetini falan saymıyorum.

Bunlar saçma sapan işler gerçekten. Aklım almıyor.

Bugün de bunları yaşadım!”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com