Turgut Altınok’tan ‘soruşturma’ açıklaması: Seçim araçlarının yakıtı belediyeden mi karşılandı?

İçişleri Bakanlığı'nın hakkında soruşturma açıldığı iddia edilen Turgut Altınok, açıklama yaparak iddiaları yalanladı. İddialar için "iftira" diyen Altınok, "Tüm araçlar akaryakıtları özel istasyondan temin etti" dedi.

  • ü
  • 20 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

T24 yazarı Tolga Şardan’ın Keçiören Belediye Başkanı iken 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı olan Turgut Altınok’un seçim çalışmalarında kullanılan AKP’ye ait araçların akaryakıtının belediyeden karşılanmasına ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma başlattığına ilişkin iddiasına Altınok’tan yalanlama geldi.

İçişleri Bakanlığı’nın, 31 Mart’tan sonra göreve başlayan yeni Başkan Mesut Özarslan’ın incelemeleri sonucu başvuru üzerine, önceki döneme ilişkin soruşturma başlattığını duyuran Şardan, Bakanlık müfettişinin soruşturma aşamasında yaptığı tespit ve ulaştığı kamera kayıtlarından bahsederek, şunları yazdı: “Altınok’un yerel seçimler döneminde siyasi çalışmalarında kullandığı AKP’ye ait parti araçlarının akaryakıtının belediyeden karşılandığı belirlendi. Belediyenin Ovacık’taki Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü yerleşkesindeki tesiste belediyeye ait iş makineleri ve araçlarına sevkiyatı yapılan akaryakıtın, Altınok’un propaganda faaliyetlerinde görev alan seçim araçlarına da kullandığının kamera kayıtlarına ulaşıldı.”

İçişleri Bakanlığı müfettişinin, Temizlik ve Ulaştırma Müdürü S.K.’yı açığa aldığını da yazan Şardan, “Bu arada, Altınok için siyasi faaliyet gösteren AKP’nin seçim araçlarına verilen akaryakıtın mali değerinin yaklaşık 6 milyon lira olduğu belediye kaynaklarınca ifade ediliyor. Soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı müfettişi, Altınok’un yakın ekibinde yer alan başkan yardımcısı Kazım Kabadayı ile bazı yöneticilerin ifadesini aldı” diyerek, soruşturma hakkında bilgiler verdi.

ALTINOK: YALAN, İFTİRA

Gündem olan haber üzerine Turgut Altınok’tan açıklama geldi. Yazıya konu haberde, AKP’ye ait araçların, akaryakıtının belediyeden karşılanmasına ilişkin soruşturma başlatıldığı duyurulsa da Altınok, kendisi hakkında bir soruşturma olmadığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Altınok, kendi aracının da kampanya ekibinin aracının da yakıtlarının belediye bütçesinden karşılanmadığını öne sürdü, kendisine iftira atıldığını söyleyerek şunları kaydetti:

“Bazı basın yayın organlarında İçişleri Bakanlığı’nın seçim dönemine yönelik hakkımda soruşturma yaptığı iddiaları asılsızdır. Büyükşehir Belediye başkan adaylığım döneminde ne kendi aracım ne de benimle birlikte kampanyamda çalışan arkadaşlarımın araçlarının akaryakıtlarının belediyeden karşılandığı iddiaları kesinlikle doğru değildir. Yalandır, iftiradır. Adaylık sürecimde tüm araçlarımızın akaryakıtları özel bir akaryakıt istasyonundan temin edilmiş, ücreti de ödenmiştir. Bu tür yalan ve iftiralarla şahsım ve partim yıpratılmaya çalışılmaktadır. Kamuoyunun yanıltılmasını önlemek amacıyla bu açıklama hasıl olmuştur.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com