TÜGVA’nın yarışmasına öğrenci göndermeyen öğretmenlere sürgün

TÜGVA yarışmasına öğrenci göndermemesi sebebiyle bir öğretmenin ceza almasıyla gündeme gelen Tekirdağ'daki Kapaklı Karaağaç Atatürk Ortaokulu’nda, altı öğretmene toplam 15 farklı ceza verildi. Öğretmenlerden dördü de sürgün edildi.

  • ü
  • 27 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) düzenlediği “Kitap Kurdu” adlı yarışmaya öğrencilerin katılım göstermesini reddeden öğretmenin bu nedenle ceza almasıyla gündeme gelen Tekirdağ’ın Kapaklı İlçesi Karaağaç Atatürk Ortaokulu’nda, okuldaki öğretmenler okul müdürünün usulsüz işlemleri hakkında şikâyetçi oldu.

BirGün’den Berkay Sağol’un haberine göre; Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürü hakkında herhangi bir işlem yapmazken, şikâyetçi olan öğretmenler arasında olan altı kişi uyarı, kınama ve aylıktan kesme olmak üzere toplam 15 farklı ceza aldı. 4 öğretmen ise farklı ilçelere sürgün edildi.

Bir öğretmene öğretmenler kurulu toplantısı sırasında Destekleme ve Yetiştirme Kurs Programı’ndan mutlu olmadığını ve idarecilerin işini doğru yapmadığını dile getirdiği için maaştan kesinti ve kınama cezası verildi. Sürgün edilen öğretmenler arasında Eğitim-İş Tekirdağ Şubesi Örgütlenme Sekreteri Gürkan Polat da bulunuyor.

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com