Tuğrul Türkeş’ten Sinan Ateş açıklaması: Babamın partisi bu suçla özdeşleştirilemez

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili açıklama yapan AKP'li Tuğrul Türkeş, "Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez" dedi.

  • ü
  • 23 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu ve AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’le ilgili yürütülen soruşturma üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Türkeş, olayın ideolojik bir yanını olmadığını belirterek, “Türk milliyetçiliği bu meselenin bir tarafı ve/veya paydaşı değildir. Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez. Kantara çıkartılmak istenen Türk Milliyetçiliği ve MHP kurumsal kimliği değil; ağır işleyen hukuk sistemimiz ve ona köstek olanlar olmalıdır. Keza Cumhur İttifakı ve onun değerli yöneticileri de bu kirli suç organizasyonlarından varestir. Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bırakın adi suçlular hak ettikleri şekilde yargılansınlar” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com