TİP: Gökhan Zan’ın adaylığını geri çekiyoruz

TİP, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Gökhan Zan'ın adaylığını geri çektiklerini duyurdu. Açıklamada, Gökhan Zan'ın tasvip etmedikleri ilişki içine girdiği iddia edildi.

  • ü
  • 17 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Türkiye İşçi Partisi (TİP), “En ufak bir şaibenin varlığına bile göz yummayacağız” diyerek Hatay Büyükşehir Adayı Gökhan Zan’ın adaylığını geri çektiklerini açıkladı.

TİP’ten yapılan açıklamada Gökhan’ın partilerine uygun olmayan ilişkilere girdiğine işaret edilerek, “Türkiye İşçi Partisi olarak, Hatay halkının iki deprem suçlusu arasında bir seçime zorlanmasının ve Lütfü Savaş’ın CHP adayı olarak dayatılmasının telafisi mümkün olmayan bir ayıp olduğunu ve acılı Hatay halkına bir hakaret anlamı taşıdığını tekrar ifade ediyoruz. Bununla birlikte, Hatay İttifakı’nın ortak aday olarak önerdiği Gökhan Zan’ın partimizin asla tasvip etmeyeceği ilişkilere girdiğine dair çeşitli iddialar tarafımıza ulaşmıştır. Gökhan Zan söz konusu iddiaların kendisine yönelik bir kumpas olduğunu ve hukuki süreci başlatacağını partimize iletmiştir. Ancak, her ne kadar süreç hukuki mercilere taşınacak olsa da, en ufak bir şaibenin varlığına bile göz yummayacağımızı ve kumpas ve şantaj gibi yolları alışkanlık haline getirmiş olan düzen siyasetine olan kapanmaz mesafemizi hatırlatıyor, Gökhan Zan’ın adaylığını geri çektiğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz.” denildi.

Gökhan Zan’ın adaylıktan çekilmesiyle Lütfü Savaş’ın kazanma ihtimalı arttı.

GÖKHAN ZAN: ADAYLIĞIM DEVAM EDİYOR

Gökhan Zan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, adaylığına devam ettiğini söyledi. Zan, “Yoluma ve adaylığıma halkımla birlikte daha azimli ve güçlü bir şekilde devam edeceğim. Karanlık odaklara, kiralık çetelere ve satılık kalemlere inat güzel günler göreceğiz…Uğradığım tehdit ve şantajlar hakkında yaptığım suç duyurusu sonrası basın açıklamamı saygıyla paylaşıyorum” dedi.

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com