Tepkiler üzerine ‘elaman aranıyor’ ilanını geri çekti

İliç’teki felaketin ardından 9 işçiyi arama çalışmaları sürerken Anagold firması verdiği iş ilanını geri çekti.

  • ü
  • 16 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

İliç'teki Anagold altın madeni.

Erzincan İliç’te 13 Şubat’ta meydana gelen maden faciasının ardından, siyanürlü toprak yığını (liç) altında kalan resmi açıklamaya göre 9 işçiyi arama çalışması devam ediyor. Milyonlarca metreküplük liç yığınında çalışmalar devam ederken Anagold şirketi, 15 Şubat Cuma günü kalite kontrolcü, örnekleme gibi alanların da bulunduğu toplam 8 birimi için iş başvurusu almaya başladı. 12 kişinin başvurduğu ilan bir süre sonra geri çekildi.

Linkedln hesabından iş ilanı açan Anagold Madencilik A.Ş., liç alanındaki çökmenin ardından yaptığı açıklama ile bütün faaliyetlerin durdurulduğunu açıklamıştı.

Gazete Duvar’dan Osman Çaklı’nın haberine göre, “İnsanları önemseyen şirket kültürü” vurgusu yapılan ilanda şu ifadeler kullanıldı: “Dünya çapında hızla büyüyen altın madenciliği ve malzeme şirketimiz Anagold Madencilik için Maden Jeologu arıyoruz. Size şunları sağlayacağız:

– İnsanları önemseyen bir şirket kültürü
– Altın madeni sektöründe dünyanın en ayrıcalıklı tesislerinden birinde kariyer yapmak
– Hem kişisel hem de mesleki gelişim için mükemmel öğrenme deneyimi ve fırsatlar
– Şirket desteği konaklama ve diğer avantajlar/ayrıcalıklar

‘ARTIK BAŞVURU KABUL ETMİYOR’

İlerleyen saatlerde şirtek ‘eleman aranıyor’ ilanını geri çekti. Şirketin Linkedln profilindeki ilanda “Başvuruları artık kabul etmiyor” uyarısı yer aldı.

2010 yılından itibaren Çöpler Altın Madeni’ne karşı hukuk mücadelesi veren köylüler, çevreciler ve meslek örgütleri Anagold’un bölgedeki faaliyetlerinin durdurulmasını talep ediyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com