‘Tasarruf tedbirleri’ tam gaz: Beyoğlu’nun 17 mahalle muhtarı Tunus’a gitti

Beyoğlu ilçesindeki bazı muhtarlar Türkiye’nin Tunus Büyükelçisi Demircan’ı ziyaret etmek için Tunus'a gitti.

  • ü
  • 04 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Eski Beyoğlu Belediye Başkanı, Türkiye’nin Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinin mahallelerinde görev yapan 17 muhtarı Tunus’ta ağırladı. Tasarruf tedbirlerinin tartışıldığı bir dönemde gerçekleşen ziyaret için Demircan, “Muhtarların Tunus’u tanıması, Tunuslulara bakış açısını olumlu olarak etkileyecek” dedi.

‘MUHTARDAN MUHTARA İLİŞKİ KURULACAK’

Beyoğlu mahalle muhtarlarının ziyaretine ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Büyükelçi Demircan, Tunuslu muhtarlar ile bir araya geleceğini belirtti, “Beyoğlu muhtarları ile başkent Tunus’ta görev yapan muhtarları da bir araya getirmek için bir program yapıldı. Muhtarların Tunus’u tanıması, Türkiye’yi ziyaret eden Tunuslulara bakış açısını da olumlu olarak etkileyecektir. İlişkiler insan merkezli kuruluyor, Büyükelçiliğin görevlerinden biri de bu ilişkilerin kurulmasına ön ayak olması. Kardeşliklerin tesisi için, belediyeden belediyeye, okuldan okula, muhtardan muhtara ve insandan insana ilişkilerin kurulması için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

‘AYRI AYRI TEŞEKKÜR ETTİ’

Sosyal medya platformu X üzerinden de muhtarların ziyaretine ilişkin olarak paylaşımda bulunan Dermican, ” İstanbul’un güzide semti Beyoğlu’nun Muhtarlarını Büyükelçiliğimizde ağırladık. Nazik ziyaretleri için her bir muhtarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye yazdı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com