Taksiciyi makasla yaralayan şüpheli tutuklandı: Üstünden ustura, jilet çıktı

İzmir'in Konak ilçesinde tartıştığı taksi şoförünü makasla sırtından yaralayan şüpheli tutuklandı. Taksici, "Adamın üstünden makas, ustura, jilet çıktı. Bu adam, nasıl bir adam anlamadım" dedi.

  • ü
  • 19 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Geçitiğimiz haftalarda bir taksicinin araç içerisinde vurularak öldürüldüğü İzmir’de bu kez bir taksici “Şu an aracı durdurdum” dediği için sırtından makaslandı.

Konak ilçesinde Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi’nde bulunan taksi şoförü Serkan Aksakallı ile aracına binmek isteyen M.D. arasında tartışma çıktı.

Çıkan arbedede M.D, yanında bulunan makasla Aksakallı’yı sırtından yaraladı.

Sağlık ekiplerince Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Aksakallı, tedavisinin ardından taburcu edildi.

‘TANSİYONUM DÜŞTÜ, YEMEK YİYECEKTİM’

Çay ocağı önünde yolcu ile yaşadıklarını gazetecilere anlatan Serkan Aksakallı, o anları şöyle dile getirdi:

“Bir vatandaş el atıp ‘Boş musun?’ diye sordu. Aracımı kapattığımı söyleyip içeri girdim. Bir bardak çay içip evime dönecektim. O sırada tansiyonum da düşünce yemek için evime geçiyordum. Evime gideceğim sırada şahsı tekrar gördüm. Bana küfür etmeye başladı. O esnada kardeşim bana mı küfür ediyorsun dedim. Elinde de makas, küfürlü konuşmaya başladı. Ben de neden böyle yapıyorsun dedim. Yere yatırdım. O esnada makası sırtıma soktu.”

‘BU, ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTÜR’

Emniyete giderek şüpheliden şikayetçi olduğunu, makasın daha derine girmesi durumda hayati tehlikesinin de olabileceğini belirten Aksakallı, şöyle konuştu:

“Herkes üzülüyor, biz üzülüyoruz. Geçen taksici bir abimizi, meslektaşımızı öldürdüler. Bugün sıra bize geldi. Biz kimseye kötülük yapmıyoruz, hizmet ediyoruz. Adamın üstünden makas, ustura, jilet çıktı. Bu adam, nasıl bir adam anlamadım. Tedavim sırasında doktor, ‘makas 2 santim daha girmiş olsaydı seni yoğun bakıma alacaktık, bir parmakla kurtarmışsınız’ dedi. Bu kasten yaralamadır. Adam öldürmeye teşebbüstür. Devletimizden bu konuya bir çare bulmasını istiyoruz.”

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan M.D, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com