Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşa anında gözaltı

Sokak röportajında ülke ekonomisinin durumunu ve Cumhurbaşkanı eleştiren Mehmet Şah Karataş, polisler tarafınan gözaltına alındığını, parasının çalındığını, telefonun kırıldığını ve darp edildiğini söyledi.

  • ü
  • 09 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Sokak röportajında Erdoğan'ı eleştiren vatandaş polis tarafından gözaltına alınıp darp edildi.

Sokak röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğini söyleyen Mehmet Şah Karataş, anında gözaltına alındı.

Mehmet Şah Karataş, 7 Mart Perşembe günü İstanbul Şirinevler Meydanı’nda “Kendine Muhabir” isimli YouTube kanalının sokak röportajına denk geldi. Röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren ve Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğini açıklayan Karataş, kısa süre sonra sivil polisler tarafından gözaltına alındı.

‘DARP EDİLDİM, PARAM ÇALINDI’

Gözaltına alındıktan sonra ifadesi alınan Karataş, polislerin kendisinden para çaldığını ve şiddet uyguladıklarını iddia etti. Ayrıca, gözaltı sırasında cep telefonuna zarar verildiğini belirtti. Karataş, yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Şirinevler Meydanı’nda sokak röportajı yapılıyordu. Herkes ekonomiye ve siyasete dair görüşlerini aktarıyordu. O sırada elinde mikrofon olan kişi ‘Siz de konuşmak ister misiniz?’ diye sordu. Ben de olur dedim. Ekonominin kötü olduğunu ve geçinemediğimizi belirtip eleştirimi yaptım. Daha sonra ‘Yerel seçimde oyunuzu kime vereceksiniz?’ diye sordular. Ben de CHP’ye üyeyim ve CHP’nin adayı olan Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğim dedim.”

‘CHP İLÇE BAŞKANLIĞI DERDİNİ DİNLEMEDİ’

Karataş, daha sonra polisler tarafından gözaltına alındığını, üzerindeki 20 bin TL’nin çalındığını ve darbedildiğini öne sürdü. Polis merkezine götürülen Karataş, ifadesinde Cumhurbaşkanına hakaret etmediğini, sadece eleştiri yaptığını söyledi. İfade sonrasında serbest bırakılan Karataş, yaşadıklarını CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı’na anlatmak için gitti ancak burada dinlenmediğini ve umursanmadığını iddia etti.

Mehmet Şah Karataş’ın ifadesi ve yaşadıklarıyla ilgili CHP yönetimi doğrulama yaparken, sokak röportajını gerçekleştiren “Kendine Muhabir” YouTube kanalının sahibi Hasan Köksoy, polislerin sert tutumları karşısında şaşkına uğradıklarını ifade etti. Köksoy, Karataş’ın Cumhurbaşkanına hakaret etmediğini, sadece eleştiri yaptığını belirtti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com