Selvi, Bahçeli’nin ‘tetikçi ve kimliksiz’ ifadelerini seviyeli buldu

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin partinin grup toplantısında, ‘omurgasız, tetikçi ve kimliksiz’ dediği Abdulkadir Selvi, bu ifadeleri ‘seviyeli’ buldu.

  • ü
  • 08 Mayıs 2024
  • ü
  • Gündem

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin ‘Osman Kavala‘nın içerde olmasının AKP’ye ne faydası var?’ başlıklı yazısıyla başlayan ve daha sonra başka yazılarına yönelik MHP lideri Bahçeli’nin “tetikçi’ ve ‘kimliksiz’ ifadesini kullanmasını  ‘seviyeli’ eleştiri olarak değerlendirdi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında Selvi’yi hedef alarak, “‘Osman Kavala serbest bırakılmalıdır’ dese daha tutarlı ve omurgalı bir açıklama yapmış olurdu” ifadesini kullanarak, şöyle devam etmişti: “Gezi Davası’na ceza verilmesine esas teşkil eden ve ortadan kaldırılmak istendiği iddia edilen Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nden kastedilen başbaşkan ve bakanlar kuruluymuş. Eğer yapılan itirazlar reddedilirse Gezi sanıkları Anayasa değişikliği ile getirilen sistemden yararlanacaklarmış. Yeni hükümet sisteminde yürütme gücü bakanlar kurulu tarafından değil, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından kullanılmaktaymış. Başbakan ve bakanlar kurulu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin içinde yaşatılıyormuş. Suçun mağduru olan hükümet, yasa ve anayasadan çıkarılmış. Ortada mağdur olmayan bir suç kalmış. Mağdur olmayan suç olmazmış!

Emin olunuz bunları kaleme alan şahıs, doğrudan doğruya ‘Osman Kavala serbest bırakılmalıdır’ dese daha tutarlı ve omurgalı bir açıklama yapmış olurdu. ‘Suç eskidi, yeni sistemde geçersiz’ demek devleti ve milleti bilmeyen, bilse de hasır altı eden tetikçilerin ve kimliksizliklerin harcıdır. Bunlar Gezi’nin gizli adamlarıdır.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

SELVİ, BU SÖZLERİ SEVİYELİ BULDU

Bahçeli’nin bu sözleriyle ilgili Hürriyet’deki yazısında şu ifadeli kullandı Selvi: “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli isim vermeden yazımdan alıntılar yaptı. Seviyeli bir dille eleştirilerde bulundu. Hakaret olmadığı sürece eleştirilerden yararlanırım. Ben farklı düşünüyorum, Bahçeli farklı düşünüyor. Önemli olan farklılıklarımızla birlikte konuşabilmemiz. Netice itibariyle hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız.

Ben Kavala sevdalısı değil, Türkiye sevdalısıyım. Ülkemin çıkarlarını özgürlüklerde ve reformlarda görüyorum. Yeni dönemde yeni bir siyaset inşa etmenin gerekli olduğuna inanıyorum. Farklı düşünenler ise bunu tehlikeli bulabilir. Hakaret ve tehdit olmadığı sürece bunları tartışabiliriz.”

Selvi’nin yazılarını partinin sosyal medya sorumlusu ve partinin hukukçu kurmayı Feti Yıldız sert dille eleştirmişti. 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com