Saray’dan Trabzonspor açıklaması: Kimse bağımsız Türkiye’yi test etmeye kalkmasın

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Trabzon'da maç sonrasındaki olayları eleştirerek, "Bu gece futbolda yaşananlar sadece kendi mecrasında kalmaz. Sorumlular gereken değerlendirmeyi yapmak zorundalar. Hiç kimse hiç bir alanda ve hiç bir mecrada Bağımsız ve Güçlü Türkiye’yi test etmeye kalkışmasın." dedi.

  • ü
  • 18 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanı Danışmanı Mehmet Uçum

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrasında meydana gelen olaylarla ilgili açıklama yaptı. Uçum, devletin bilerek veya bilmeyerek kaos üretmeye çalışanlara karşı her türlü tedbiri alacağını belirterek, “Bu gece futbolda yaşananlar sadece kendi mecrasında kalmaz”dedi.

Uçum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Hiç kimse kendi özerk alanında “tek iktidarım” diye düşünmesin, Devlet her özerk alanı takip eder.Herkes bunun farkına varsın. Konu hangi mecra olursa olsun, ister siyaset, ister ekonomi, ister hukuk, ister futbol fark etmez Devlet, Türkiye’ye bilerek ya da bilmeyerek yahut örtülü ya da açık Türkiye düşmanlığı üzerinden iş ve işlem içinde olanlara her zemini kaos üretmek için kullananlara karşı her türlü tedbiri alır. Bu gece futbolda yaşananlar sadece kendi mecrasında kalmaz. Sorumlular gereken değerlendirmeyi yapmak zorundalar. Hiç kimse hiç bir alanda ve hiç bir mecrada Bağımsız ve Güçlü Türkiye’yi test etmeye kalkışmasın.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com