Saray, uçak sayısını yine gizledi: ‘İhtiyaç duyulan miktarda’

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kaç uçak ve helikopterin bulunduğu sorusu yine yanıtsız kaldı. Uçak sayısı ile ilgili soruya "Cumhurbaşkanlığı envanterinde ihtiyaç duyulan miktarda araç bulunmakta olup bu araçlar devletimizin hizmetlerinde en uygun biçimde kullanılmaktadır" cevabı verildi.

  • ü
  • 23 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Cumhurbaşkanlığı’nın mal varlığına ilişkin 17 ay önce CİMER’e sorulan “Kaç uçak ve helikopter var? sorusuna “İhtiyaç duyulan miktarda” yanıtı verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, eşi ve kendine ait mal varlığını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı’nın mal varlığına ilişkin 17 ay önce CİMER’e sorulan soru yanıtlandı. Yanıtta sayılara yer verilmedi.

CİMER’e yöneltilen soruya Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü tarafından tam 17 ay sonra, 19 Şubat 2024 tarihinde yanıt verildi.

Tek cümlelik yanıtta, “Cumhurbaşkanlığı envanterinde ihtiyaç duyulan miktarda araç bulunmakta olup bu araçlar devletimizin hizmetlerinde en uygun biçimde kullanılmaktadır” denildi.

BirGün gazetesi, 7 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER), “Cumhurbaşkanlığı’na ait kaç uçak ve helikopter var?” sorusunu yönelmişti.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde 10’nun üzerinde uçak ve helikopter bulunuyor. Uçakların bir kısmını bakanlar sürekli olarak yurtiçi programlarında kullanıyorlar.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com