RTÜK’ten Kızılcık Şerbeti’ne ceza üstüne ceza: ‘Yumuşatıcı bahane…’

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, cezayı, "Niyet ceza olunca bazen kahve bazen deterjan bazen de yumuşatıcı bahane oluyor." ifadeleriyle duyurdu.

Show TV’de ekranlara gelen ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisinde temizlik deterjanı ve yumuşatıcı ürünleri için “aşırı vurgu yapıldığı” gerekçesiyle kanala RTÜK tarafından yüzde 2 para cezası kesildi.

Başrollerinde Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Settar Tanrıöğen, Evrim Alasya ve Sibel Taşçıoğlu’nun yer aldığı ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisindeki reklama Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) ceza geldi.

‘NİYET CEZA OLUNCA…’

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, cezayı X hesabından duyurdu:

“RTÜK’ten temizlik deterjanına ceza! Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde temizlik deterjanı ve yumuşatıcıya ‘ürünler için aşırı vurgu’ yapıldığı savıyla kanala yüzde 2 para cezası kesildi. Niyet ceza olunca bazen kahve bazen deterjan bazen de yumuşatıcı bahane oluyor.”

‘Kızılcık Şerbeti’ dizisi nedeniyle daha önce de Show TV’ye ceza verilmişti.

DAHA ÖNCE DE CEZA KESİLMİŞTİ

RTÜK, dizinin bazı sahnelerinde “kadına şiddetin özendirildiği” gerekçesiyle kanala beş kez yayın ve program durdurma ile üst sınırdan idari para cezası vermişti.

Dizinin başrol oyuncuları ve izleyicileri Twitter üzerinden “RTÜKKızılcıkŞerbetineDokunma” diye etiket açarak kampanya başlatmıştı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Kanal avukatlarının kararın durdurulması için mahkemeye başvurmuş ve mahkeme RTÜK’ten savunma istemişti.

Mahkemenin cezayı onaylamasının ardından ‘Kızılcık Şerbeti’ beş bölüm yayınlanmamıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com