ROK “Demirtaş’ı kimse içeriden çıkartamaz” diyen Cem Küçük’e “paralı köpek” dedi

Rasim Ozan Kütahyalı, Cem Küçük’ün para karşılığı CHP’ye çalıştığını iddia ederek "it" dedi, “Parayla köpeklik yapıyor” iddiasında bulundu.

  • ü
  • 25 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

DEM Parti’nin İstanbul’da yüzde 9 ve üzerinde oy alması halinde HDP’nin tutuklu eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest kalacağını öne süren Rasim Ozan Kütahyalı’ya (ROK) cevap kendi mahallesinden geldi. Cem Küçük, Kütahyalı’ya itiraz ederek “Demirtaş’ı kimse içeriden çıkartamaz” dedi. Kütahyalı bunun üzerine Küçük için “Bunlar CHP için parayla köpeklik yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

İktidara yakınlıkları ile bilinen Cem Küçük ve Rasim Ozan Kütahyalı, DEM Parti tartışması üzerinden birbirini topa tuttu. Küçük, bir süredir DEM Parti’nin İstanbul’da yüzde 9 üzerinde oy alması halinde çözüm süreci başlayacağını ve Demirtaş’ın serbest kalacağını iddia ediyordu. Küçük, “Selahattin Demirtaş, Meral Danış Beştaş’a açık destek verirse yüzde 9 oy alır. İmralı’ya tecrit kaldırılır. Diyarbakır ve oralara kayyum atanmaz. Demirtaş ve Osman Kavala serbest kalır” demişti.

‘TÜRK DEVLETİNİ TANIMIYOR’

Cem Küçük ise Kütahyalı’nın bu sözlerine karşılık vererek Demirtaş’ın tutuklu kalmaya devam edeceğini ve çözüm süreci olmayacağını söyledi:

“DEM seçmenin tercihi kendinin. İstanbul ve Türkiye’de sonuç ne olursa olsun PKK ile bağlantılı her belediyeye kayyım atanır. Aksini savunan Türk devletini hiç tanımıyor demektir.

Bu seçim de önemli ama esas önemli olan geçen seneki seçimlerdi. 2028’e kadar ülkeyi Erdoğan yönetecek. 2019’da muhalefet İstanbul ve Ankara’yı aldı ama 2023 seçimlerinde hüsran yaşadılar. DEM belirleyici olsa geçen sene olurdu. DEM’li siyasiler ve Kandil kendilerine siyasette belirleyici süsü veriyorlar ama değiller. Gerçek bu.

DEM seçmeni kime oy verirse versin, seçimden sonra olacaklar şunlar: Seçim sonrası devlet PKK’yı bitirmek için geniş çaplı operasyona başlayacak. Demirtaş’ı kimse içeriden çıkartamaz, cezası neyse çeker. Öcalan üzerindeki tecriti kimse kaldıramaz. Öcalan’ın yeri ölene kadar cezaevidir. DEM seçmenin tercihi kendinin. İstanbul ve Türkiye’de sonuç ne olursa olsun PKK ile bağlantılı her belediyeye kayyım atanır. Aksini savunan Türk devletini hiç tanımıyor demektir.”

‘PARAYLA KÖPEKLİ YAPIYOR’

Küçük’ün cevabı üzerine ise Kütahyalı, Küçük’ün para karşılığı CHP’ye çalıştığını iddia ederek “Parayla köpeklik yapıyor” dedi:

“Ekrem İmamoğlu, “Erdoğancı” gibi gözüken kimi itleri parayla tutarak kendi lehine çalıştırıyor. Bunlar CHP için parayla köpeklik yapıyorlar, 3 maddeyi inkar ediyorlar.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com