‘Plana sadık kalan’ Sinan Oğan, 1 milyon TL’ye vakıf kurdu

Cumhurbaşkanlığı seçiminde 'plana sadık kal' sloganını kullanan Sinan Oğan, 1 milyon TL mal varlığına sahip vakıf kurdu. Oğan'ın başkanlığını yürüttüğü Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi, mahkeme kararıyla vakıf statüsüne geçirildi.

  • ü
  • 18 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Sinan Oğan’ın başkanlığını yürüttüğü Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi, vakıf statüsü aldı.

Sinan Oğan’ın başkanlığını yaptığı ve 2004 yılında kurulan Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (TÜRKSAM), Resmi Gazete’de yayımlanan mahkeme kararıyla vakıf statüsüne geçti.

Ankara 41. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla vakfın adı, “Türkiye Uluslararası İlişkiler, Eğitim ve Stratejik Araştırmalar Vakfı” ve kısaltması “TÜRKSAM VAKFI” olarak tescil edildi.

Mal varlığının 1 milyon lira olduğu belirtilen vakfın amacı, “Yurtiçinde ve yurtdışında ilgili mevzuatın izin verdiği ölçüde; Eğitim, ekonomi, enerji, kültür, turizm, sanat, tarih, siyaset, hukuk, teknoloji, sağlık, çevre ve sosyal hizmet alanlarında stratejik araştırmalar yapmak, bu kapsamda bilginin üretilmesini ve paylaşılmasını sağlamak vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmektir” olarak açıklandı.

Mayıs ayındaki genel seçimlerde ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı olarak katılan Sinan Oğan, ikinci turda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermişti.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Oğan, seçim sonrası aldığı milyonluk gayri menkullerle gündem olmuştu. Oğan’ın Yılbaşı Tatili Londra’da geçirdiği ve lüks giyim mağazalarından yaptığı alışverişler gündeme gelmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com