‘Para sayma’ görüntüleri hakkında jet soruşturma

İstanbul Başsavcılığı, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği iddia edilen ve Fatih Keleş'in balyalarla para saydığı görüntülerle ilgili resen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  • ü
  • 12 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İstanbul Başsavcılığı, gazeteci Nedim Şener ile GriTV yayın yönetmeni Zihni Çakır’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve bazı CHP’lilerin bir ofiste bavuldan balyalarla para çıkarıp saydığı iddia edilen videoyla ilgili soruşturma başlattı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın “Görüntüler İstanbul il başkanlığı binasının 2019’da satın alınmasıyla ilgili” açıklamasından kısa süre sonra Başsavcılık resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bazı sosyal medya hesaplarında ‘Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı’ şeklindeki paylaşım ile birlikte paylaşılan ve içeriğinde bir çantadan çıkarılan para destelerinin sayıldığı video görüntüleri ile ilgili olarak maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespiti açısından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından resen soruşturma başlatılmıştır.”

İL BAŞKANLIĞI BİNASI SATIN ALMASIYLA İLGİLİ

CHP İstanbul İl Başkanlığı, bugün çeşitli yayın kuruluşlarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan ‘para sayma görüntüleri’ ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu görüntülerin CHP İstanbul İl Binası’nın satın alınmasıyla ilgili olduğu belirtilerek, suç duyurusunda bulunulacağı kaydedildi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com