Özgür Özel’den Erdoğan’a ‘hazmedemedi’ cevabı: Herhalde onu yine ittifak ortağına söylüyor

CHP lideri Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bizim iade-i ziyaretimizi demek ki hazmedemediler" sözlerine yanıt vererek, "Herhalde onu yine ittifak ortağına söylüyor. Cumhur İttifakı'nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bizim iade-i ziyaretimizi demek ki hazmedemediler” sözlerine yanıt vererek, “Bu sözleri üzerimize hiç almıyoruz. Bu işi başlatan biziz. Herhalde onu yine ittifak ortağına söylüyor. Cumhur İttifakı’nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar.” dedi.

Özgür Özel Kurban Bayramı dolayısıyla gazetecilere açıklamalarda bulundu. Özel, birileri istiyor diye kavga edecek gerilim yaratacak biri olmadığını belirterek, “Benim işim gerilim yaratmak değil; aç olan ürünü para etmeyen insanların derdine deva olabilmek için onların sorunlarını dile getirmek. Sayın cumhurbaşkanının “hazmedemedi” sözlerini üzerimize hiç almıyoruz. Bu işi başlatan biziz. Herhalde onu yine ittifak ortağına söylüyor. Cumhur İttifakı’nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar. Ramazan ve Kurban bayramlarında yaptığımız gibi doğrudan iletişim kursunlar. Birbirlerine iyi söz de kötü söz de söyleyeceklerse birbirlerine söylesinler. ” dedi.

MHP ve AKP birlikteliğinin işsizlik ve yoksulluk getirdiğini ifade eden Özel, “Yoksa onlar iyi geçinsinler birlikte olsunlar, onların birliktelikliğine laf eden yok ama bu birliktelik açlık yoksulluk sefalet ve işsizlik üretiyorsa sorun burada. Ben bu sorunları çözmenin derdindeyim. Bugün bir kez daha tüm siyasi partilerin hem liderlerine hem mensuplarına oy verenlerine hayırlı bayramlar diliyorum. Bayram küslerin barıştığı kavgaların bittiği günlerdir. Ümit ediyorum ki herkes bayramın ruhuna uygun bir bayram geçirir. Bayramdan sonra da güzel işleri hep birlikte yaparız.” diye konuştu.

‘ASGARİ ÜCRETLİYE ZAM İŞARETİ ALMADIM’

Özel, bir muhabirin, “Erdoğan’la görüşmede emekli ve asgari ücrete zam konuşuldu mu” sorusuna yanıt vererek, “Konuşuldu ama bu konuda umutlu olabileceğimiz bir işaret almadığımı ifade etmeliyim” dedi.

Özel şöyle devam etti:

“Enflasyon altında bir zam yapılacağı ve hatta asgari ücrete hiç zam yapılamayacağı izlenimini aldım ben. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Normalleşme bu değil, normalleşme yıllardır birbirine sataşan siyasilerin bir şey söylememesi değil, yıllardır hakkını alamayanların hakkını almasıdır. Normalleşme olacaksa çiftçiden, emekliden, esnaftan, işçiden başlamalıdır. Onların yüzü gülmeden bizim yüzümüz gülmez. Asgari ücrete zam yapmazlarsa her platformda mücadele ederiz en son sokaklara dökülürüz, meydanları doldururuz. En sert tepkiyi gösteririz. Asgari ücrete zam yapılmalıdır. Asgari ücrete zam yapmayan asla ve asla bu memlekette iktidarım demesin, size bu yetki asgari ücretliyi ezmek için, emekliyi aç bırakmak için verilmedi.”

Özel, “Filistin’e destek ve İsrail’e yaptırım olabilecek her şeyi desteklemeye hazırız. Hükümet hazırlasın biz yasama meclisi olarak ana muhalefet partisi olarak her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com