Özel’den Erdoğan’a yanıt: Çekincemiz yok, paranın harcandığı yer belli

CHP lideri Özgür, 'para sayma' görüntüleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap vererek, "Çekincemiz yok, paranın harcandığı bina belli" dedi.

  • ü
  • 15 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

CHP lideri Özgür Özel, ‘para sayma’ soruşturması üzerinden CHP’yi hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi.
Özel, “Çekincemiz yok, paranın harcandığı bina belli” diye konuştu.

Erdoğan, partisinin Van mitinginde yaptığı konuşmada CHP’yi hedef alarak, “Kurdukları çarpışık oyunla milletin aklıyla alay ettiler. İşin içine deste deste paraların da girmesiyle bu oyun iyice kirlendi. Yalan üstüne yalan söyleyerek etrafa saldırarak kimse kendini bu kirden arındıramaz. Milletimiz bu sinsi oyunların hesabını 31 Mart’ta sandıkta soracak” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Isparta’da halk buluşmasında açıklamalarda bulundu. Konuşmasına, CHP’li isimlere başlatılan ‘para sayma’ soruşturmasına değinerek başlayan Özel, bu soruşturma üzerinden partilerini hedef alan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yanıt verdi. Özel, “Çekincemiz yok, paranın harcandığı bina belli” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dün (11 Mart) CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği öne sürülen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen soruşturma başlatmıştı.

Başsavcılıkça, bazı sosyal medya hesaplarında, “Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı” notuyla paylaşılan görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespit edilmesi amacıyla resen soruşturma başlatıldığı belirtilmişti.

Soruşturma kapsamında eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP İstanbul İl Başkanlığının eski basın danışmanı Can Poyraz ve İBB Meclis Üyesi ve İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ifade vermişt

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com