Ne zaman ve nasıl kuruldukları sır… Yerlikaya: 421 organize suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bakanlığı döneminde, ne zaman ve nasıl kurulduklarını açıklamadığı 421 organize suç örgütünün çökertildiğini söyledi.

  • ü
  • 30 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

AKP adayı için oy isteyen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ‘İstanbul’un Huzuru, Esenyurt’un Huzuru İftar Buluşması’ programına katıldı. Bir otelde düzenlenen programda konuşan Yerlikaya, “Hiçbir şekilde keşke demeden iyi ki iyi ki Hamit Öncü’yü seçmişiz, iyi ki Murat Kurum’u seçmişiz” şeklinde konuştu.

Bakan Yerlikaya, her sabah duyurduğu operasyonlara da değinerek, şunları söyledi: “Organize suç örgütleri, Cumhurbaşkanı bunlara diyor ki şehir eşyaları. Kimsiniz? Biz onlara diyoruz ki, para için ortaya çıkan taptığı tek yer ve dünyası tek onların diğer dünyaya inanmıyorlar onlar. Paraya tapar, paraya erişebilmek için sizin helal masanızdan helal kazancınıza gelir cüret eder çökmeye. Valilerime, emniyet, jandarma istihbaratıma ne diyorum biliyor musunuz? Bakın, şehirlere gittiğim zaman aynı sizler gibi bu şekilde hasbihal ettiğim zaman, sorduğum zaman veya sormadan kendileri söylediği zaman. Diyorum ki, vatandaşımın bildiği ve canının yandığı veya canının sıkıldığı bir organize suç örgütü küçük büyük, yerel, ulusal umurumda değil. Eğer bunları savcımızla beraber oturup ahenkle fiziki teknikle planlı projeli değerlendirip MASAK’la beraber bunları üç ay bilemedin dört ayda eğer adalete teslim etme hareketini başlatmaz ve bunu başarmazsan sen orada durdurma alırım diyorum. Benim arkadaşlarım ne yaptılar biliyor musunuz? Beraber ne yaptık, Cumhurbaşkanımız eşkıya istemiyorum diyor. 4 Haziran-29 Mart yani bugün akşama kadar 421 organize suç örgütü diz çöktürüldü, çökertildi, adalete teslim edildi. Bu diz çökme işi yakışıyor bunlara, en güzel hali bu halleri, beğendiniz mi bunu? Yapmadığımız operasyon sayılarını arkadaşlarımız vermişler değerli kardeşlerim bunların kökünü kazıyacağız. Kararlıyız, inançlıyız.”

Bakan Yerlikaya’nın her sabah duyurduğu operasyonlarda yerli ve yabancı yüzlerce suç örgütünün Türkiye’yi mesken tuttuğu görülüyor. Birçoğunun Yerlikaya’dan önceki bakan Süleyman Soylu döneminde Türkiye’ye yerleşmesi ya da vatandaşlık alması da dikkat çekiyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com