Naci Görür, 5 büyüklüğündeki Manisa depremi sonrası uyardı

Manisa'nın Soma ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana büyük bir paniğin yaşanmasına neden oldu. Bölge halkı kendini sokakağa attı.

  • ü
  • 25 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Prof. Dr. Naci Görür

Merkezi Manisa’nın Soma ilçesi olan ve çevre illerden de hissedilen 5 büyüklüğündeki deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür, vatandaşları uyardı. Manisa’daki depremin hemen ardından sosyal medya hesabı üzerinden bölge halkına çağrıda bulunan Görür, “Hasarlı binalardan uzak durun” çağrısı yaptı.

Dün gece saat 01.36 sularında Manisa’nın Soma ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana büyük bir paniğin yaşanmasına neden oldu. Bölge halkı kendini sokakağa attı.

GÖRÜR: HASARLI BİNALARDAN UZAK DURUN

AFAD’ın 4.8, Kandilli Rasathanesi’nin ise 5.0 olarak açıkladığı Manisa Soma merkezli depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür’den kritik bir uyarı geldi. Görür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Hasarlı binalardan uzak durun” çağrısı yaptı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

NACİ GÖRÜR’DEN KRİTİK UYARILAR

Manisa depremini değerlendiren Ünlü yer bilimci şu ifadeleri kullandı: “Büyükışıklar – Soma / Manisa arasında 5.0 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Soma – Kırkağaç Fay Zonu’nun kuzeyinde, Büyükışıklar-Savaştepe arasında. Muhtemelen bu yörede yer alan ve Büyükışıklar’a doğru uzanan KD-GB uzanımlı kısa fayların devamında. Hasarlı binalardan uzak durunuz” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com