Murat Kurum’un ilk işi ‘rantın başındaki’ ismi görevden almak oldu

Yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na getirilen Murat Kurum'un ilk işi 'rantın merkezi' kabul edilen Emlak Konut'un Genel Müdürü'nü görevden almak oldu.

  • ü
  • 10 Temmuz 2024
  • ü
  • Gündem

Türkiye’deki inşaat rantının merkezi olarak kabul edilen Emlak Konut GYO’da dikkat çekici bir görevden alma gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta kabinede önemli bakanlar istifa etmiş yerlerine yeni atamalar yapılmıştı. O bakanlıklardan biri Çevre ve Şehircilik Bakanlığıydı. Mehmet Özhaseki’den boşalan koltuğa 31 Mart seçimlerinde AKP’den İstanbul Belediye Başkanı adayı olarak yarışan Murat Kurum geçti.

Gazete Pencere’nin haberine göre; Murat Kurum, yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koltuğuna oturur oturmaz, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem’i görevden aldı. Erdem, geçtiğimiz yıl bu aylarda Hakan Gedikli’den görevi devralmıştı.

Murat Kurum’un ilk iş olarak Emlak Konut GYO Genel Müdürü’nü görevden alması yeni dönemdeki rant projelerini “daha güvenilir” bir isme emanet etmek istediği şeklinde yorumlandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com