Moskova’daki saldırıda ölü sayısı 133’e yükseldi

Moskova'da cuma akşamı gerçekleşen terör saldırısı sonucunda en az 133 kişi hayatını kaybetti. IŞİD'in üstlendiği saldırıya dünyadan tepkiler artarak devam ediyor.

  • ü
  • 24 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Rusya’nın başkenti Moskova’daki Crocus City Hall adlı konser salonuna düzenlenen saldırıda ölü sayısı 133’e yükseldi.

Rusya Soruşturma Komitesi bugün yaptığı açıklamada “Crocus Belediye Binası konser salonundaki terör saldırısının olduğu yerde, acil servis ekipleri enkazları temizlerken daha fazla cansız bedene rastladı. Molozların temizlenmesi sırasında terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 133 kişiye yükseldi. Arama çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Aralarında çocukların da bulunduğu 100’den fazla kişinin ise başkent Moskova’daki hastanelerde tedavi altında olduğu belirtildi. Acil Durumlar Bakanlığı, saldırıyla birlikte başlayan yangına 130 ekibin gece boyunca müdahale ettiğini vurguladı. Moskova Bölgesi sağlık yetkilileri, yaralıların hangi hastanelerde tedavi gördüğüne dair isim listesi yayınladı.

Rus halkı konser salonuna düzenlenen silahlı saldırının kurbanları için anıt oluşturdu.Bölge sakinleri ve yakınlarını kaybedenler bu anıta çok sayıda karanfil, gül ve peluş oyuncaklar bıraktı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com