Mardin’in ilçelerinde yangın çıktı: Yerleşim alanlarına ilerliyor

Mardin'in Derik, Nusaybin, Artuklu ve Ömerli ilçelerinde yangın çıktı. Yangın, rüzgarın etkisiyle yerleşim alanlarına ulaşırken henüz bölgeye yangın helikopterinin sevk edilmediği belirtildi.

  • ü
  • 27 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

Fotoğraf: MA

Mardin’in Derik, Nusaybin, Artuklu ve Ömerli ilçelerinde birçok noktada yangın çıktı. Derik ilçesinde dün gece saatlerinde TOKİ mevkiinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle yayılan yangın yerleşim yerlerine ulaştı. Yangın sabah saatlerine doğru kontrol altına alınarak, söndürüldü. Bölgede ekipler tarafından soğutma çalışmaları devam ediyor.

YANGIN HELİKOPTERİ SEVK EDİLMEDİ

MA’nın haberine göre; Artuklu ve Nusaybin ilçeleri arasındaki kırsal alanda da öğlen saatlerinde yangın çıktı. Dağlık alana yayılan yangına yerden müdahale edilemezken, yangının Yardere kırsal mahallesine doğru ilerlediği öğrenildi. Yangının söndürülmesi için yurttaşların valilikle yaptığı görüşmelerde helikopter ile müdahale edilmesi talep edildi. Valilik, müdahale edileceğini bildirmesine rağmen henüz bölgeye yangın helikopterinin sevk edilmediği belirtildi.

Nusaybin’de çıkan yangının da rüzgarın etkisiyle yayıldığı bildirildi.

YERLEŞİM YERLERİNE ULAŞMA RİSKİ VAR

Ömeryan bölgesinde sabah saatlerinde başlayan yangına itfaiye ekipleri ve yurttaşlar müdahale ederken, alevlerin rüzgarın da etkisiyle yayılmaya devam ettiği kaydedildi. Köylüler, müdahalenin mevcut şartlarda yetersiz olduğunu belirterek, bölgeye havadan müdahale edilmesi çağrısında bulundu. Yangının yerleşim yerlerine ulaşmaması için söndürme çalışmaları sürüyor.

Artuklu ilçesine bağlı Zinnar bölgesinde de sabah saatlerinde çıkan yangına itfaiye ekipleri ve köylüler müdahale etti. Rüzgarın etkisiyle yayılan alevler güçlükle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

DERİK: YURTTAŞLAR EVLERİNİ TERK EDİYOR

Derik ilçesine bağlı kırsal mahallelerde de henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın sürerken, yurttaşlar kendi imkanlarıyla yangına müdahale ediyor. Yangın Kübik kırsal mahallesine doğru ilerlerken köylüler, evlerini terk etmeye başladı. Derik’teki yangında alevlerin arasında kalan bir araba yanarak küle döndü.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com