Manisa merkezli üç suç örgütüne operasyon: 18 şüpheli gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa merkezli üç suç örgütüne yönelik operasyonda 18 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

  • ü
  • 13 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İçişleri Bakanı Bakan Yerlikaya, Manisa merkezli yedi ilde üç suç örgütüne yönelik operasyonda 18 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Manisa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu, Manisa merkezli İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir’de faaliyet gösteren organize suç örgütü üyesi şüphelilere yönelik operasyonlar düzenlendiğini belirtti.

Şüphelilerin, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “kara para aklama”, “nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik” suçlarını işlediklerinin tespit edildiğini kaydeden Yerlikaya, operasyonlarda Erdoğan Şener (Şenerler), Sadrettin Avcı (Avcılar) ve ️Fedai Karal’ın (Karallar) liderliğini yaptığı üç ayrı organize suç örgütünün çökertildiği, elebaşlarının da içerisinde bulunduğu 18 şüphelinin gözaltna alındığı bilgisini verdi.

Yerlikaya, operasyonlarda, 7 ruhsatsız tabanca, 6 av tüfeği, 47 otomobil, 2 tekne, çok sayıda çek, senet, araç satış sözleşmesi ve tapu sözleşmesi ile çok miktarda nakit para ve dijital materyale el konulduğunu, ayrıca 2 milyar liranın suçtan elde edildiği tespitinin yapıldığını paylaştı.
Öne Çıkanlar

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com