Mal varlığı tartışması: Altınok suç duyurusunda bulundu, Ağırel belge ile cevap verdi

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Turgut Altınok, mal varlığı hakkında asılsız heber yaptığı iddiasıyla gazeteci Murat Ağırel hakkında suç duyurusunda bulundu. Altınok'un açıklamasının ardından gazeteci Murat Ağırel'den belgeli yanıt geldi.

  • ü
  • 21 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok’un mal varlığı açıklaması tartışma yaratmaya devam ediyor. Kendisine gazeteci Murat Ağırel’in Altınok’un bu kez “Antalya’da 600 daire” iddiası sorulan Altınok, “Babadan kalan, daha önceki mal varlığımızı söylüyorum. Babadan kalan…” cevabını verdi.

Turgut Altınok daha sonra sosyal medyadan açıklama yaparak gazeteci Murat Ağırel hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bazı kişi ve kurumlarca basın etiğine ve meslek kurallarına aykırı ve seçim sathı mahallinde, seçmeni ve toplumu kötü niyetli ve kasıtlı olarak yanıltan asılsız haberler yer almıştır.

Şahsımla ilgili mal beyanımı açıkladıktan sonra yapılan bu gerçek dışı yalan ve iftira içerikli haberlerden biri Ankara’da TOGO Kuleleri’nde Sayın Sinan Aygün ile ortak olduğum, diğeri ise Antalya’da 600 evim bulunduğudur. Her iki haber de bir moral bozukluğu ve telaş içerisinde yaptırılmış manipülatif çabalardır.

Siyasete girmeden önce kazanılmış, hak edilmiş mal varlığımın tartışılması abesle iştigaldir. Zira belediye başkanlığım döneminde mal varlığım artmamış azalmıştır. Bunların tamamı külliyen yalan ve iftiradan ibarettir.”

Altınok, Murat Ağırel hakkında iddia olarak ve kaynak göstermeden ve dahi şahsıma sorulmadan servis ettiği yalan haberler sebebiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

Gazeteci Murat Ağırel ise Turgut Altınok’un “yalan haber” iddiasını alıntılayarak belgelerle yanıt verdi.

Ağırel, “Sayın Altınok açıklama yapmış. Benim hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtmiş. Sabırsızlıkla bekliyorum. Ancak sorularıma lütfen cevap verin” diyerek şu belgeleri ve açıklamaları paylaştı:

“Yazımda ve paylaşımlarımda TOGO kulelerine veya arazisine ortak demedim. Ancak Elmar Tower arazinde ortak dedim.

Antalya’daki kat karşılığı 10 katlı 4 bloklu 660 daire yapılan araziniz mal beyanında yok

Ortak olduğunuzu beyan ettiğiniz şirketinizin vergi bildirimi matrahsız…

Yine soruyorum: Banka mevcutlarınızı, döviz mevduatınızı, araç bilgilerinizi, ziynet eşyalarınızı, eşinizin üzerine olan mal beyanlarını ve çocuklarınıza devrettiğiniz taşınır taşınmaz mallarınız nelerdir?”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com