Kulis: Lütfü Savaş’ın adaylığı geri çekilecek

Gazeteci Sedat Bozkurt, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın adaylığını geri çekte konusunda mutabakata varıldığını belirterek, "Şimdi bunu anketlerle desteklemek istiyorlar"dedi.

  • ü
  • 11 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Gazeteci Sedat Bozkurt bu haftaki yazısında CHP’nin Hatay’da Lütfü Savaş’ı adaylıktan geri çekeceğini yazdı ve ” Lütfü Savaş’ın değiştirilmesi konusunda mutabık kalındı. Şimdi bunu anketlerle desteklemek istiyorlar”dedi.

Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, 31 Mart yerel seçimlerine doğru giderken CHP’de yaşanan gelişmeleri kaleme aldı. Bozkurt yazısında, CHP’nin Hatay için Lütfü Savaş yerine başka bir ismi açıklayacağını ifade etti. Bozkurt’un yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Seçilme olasılığının yüksek olması nedeniyle atama ile belirlenen belediye başkanlıkları önümüzdeki hafta açıklanacak. Garanti olan yerlerin en sona bırakılmasının nedenlerini uzun uzun anlatmaya gerek yok bence. Şu ana kadar açıklanan garanti yerlerdeki itirazları da görüyoruz. Aynı tartışmalar yine yaşanacak. Hatta bu tartışmalar daha da büyüyecek. Bunu bilen CHP yönetimi Hatay için Lütfü Savaş yerine başka bir ismi açıklayarak tartışmaları farklı bir alana taşımak istiyor. Buna tanıklık yapacaksınız, merak etmeyin. Haftalar önce, MYK’da görüşülerek resmi bir karar haline dönüştürülmese de Lütfü Savaş’ın değiştirilmesi konusunda mutabık kalındı. Şimdi bunu anketlerle desteklemek istiyorlar.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com