Kulis: Bir bakan Erdoğan’dan ‘affını’ istedi

Gazeteci Erdal Sağlam, şimdiden kulislerde kabine değişikliğinin konuşulmaya başlandığını söyledi. Sağlam, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın ise 'affını istediği' iddiasını paylaştı.

  • ü
  • 28 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

10 Haber yazarı Erdal Sağlam, kulislerde kabinede yapılacak değişikliklerin şimdiden konuşulmaya başlandığını, bazı bakanların kendi istekleriyle, bazılarının da ise başarısız görüldükleri için görevden ayrılacağının konuşulduğunu aktardı.

Sağlam, “Ayrılacağına kesin gözüyle bakılan isimlerin başında Ticaret Bakanı Ömer Bolat geliyor. Bazı kulislere göre Bolat’ın özellikle ihracatçılardan etkilenerek, kurlar başta olmak üzere uygulamadaki sıkı para politikalarına direnç gösterdiği, hatta bazen ekonomi politikalarına ters söylem ve kararlarının olduğuna işaret ediliyor” ifadelerini kullandı.

Kabine değişikliği için “birkaç bakan isminin geçtiğini” kaydeden Sağlam, “Bunun yanında Ömer Bolat’ın bakanlığı nedeniyle kendi özel işlerini çok aksattığından yakındığını, bu nedenle ayrılmak istediğini söyleyenler de var. Hatta konuyu Cumhurbaşkanı’na iletip, affını istediği söylentileri de kulislerde dolaşıyor. Bakan Bolat’ın yanında, haklarında daha az konuşulsa da, Cumhurbaşkanı’nın başarısız gördüğü birkaç bakanın daha ismi geçiyor” diye yazdı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com