Kızına para yatırdığı için sedyede tutuklanan 75 yaşındaki Hatice Yıldız cezaevinde fenalaştı

Sedyede tutuklanarak cezaevine götürüldüğü görüntülerle Türkiye'nin gündemin oturan 75 yaşındaki Hatice Yıldız, 3 gündür tek başına tutulduğu cezaevinde, avukat görüşüne çıktığı sırada fenalaştı. Yıldız'ın 2 gün boyunca yemek de yiyemediği öğrenildi.

  • ü
  • 25 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

75 yaşındaki Hatice Yıldız, kızına para gönderdiği için suçlanıp yargılanmıştı. Yıldız, cezanın kesinleşmesi üzerine cezaevine sedyeyle götürülmüştü.

Cezaevindeki kızına ve kızının koğuş arkadaşına para yatırdığı için ‘örgüte finansman desteği’ suçlamasıyla 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen ve evinden sedyeyle çıkarılıp tutuklanan 75 yaşındaki Hatice Yıldız’ın bugün cezaevinde fenalaştığı öğrenildi.

Yıldız’ı ziyarete giden avukatı Xebat Demircan, Yıldız’ın Cuma gününden beri tek kişilik bir odada kaldığını belirtti. Yıldız’ın avukat görüşüne gardiyan eşliğinde getirildiğini aktaran Demircan, “Müvekkilim iyi değildi. Tek başına yürüyemiyor. İnfaz koruma memurları eşliğinde getirildi ve götürüldü. Görüş sırasında ise fenalaştı, baygınlık geçirdi. Orada sağlık ekipleri müdahale etti” dedi.

‘İKİ GÜNDÜR YEMEK DE YİYEMEMİŞ’

Yıldız’ın koğuşa bugün çıkarılacağını belirten Demircan, “Müvekkilim sağlık sorunlarından dolayı iki gündür doğru dürüst yemek yiyememiş. Durumu iyi değildi” diye ekledi.

Yaptığı görüşmede Yıldız’ın kendisine hasta ve yaşlı olmasından kaynaklı cezaevinde kalamayacağını, aktardığını dile getiren Demircan, müvekkilinin bir an önce cezaevinden çıkmak istediğini vurguladı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

OĞLUNU GÖRMESİNE İZİN VERİLMEDİ

Oğlunun da görüşmesi için savcılıktan özel izin istediklerini belirten Demircan, “Müvekkilimin sağlık sorunlarından dolayı oğlunun kendisini görmesini talep ettik. Bu konuda ısrar ettik. Ancak talebimiz görüş günü yakın olduğu gerekçesiyle reddedildi” dedi.

Demircan, Yıldız için hem denetimli serbestlik hem de infaz erteleme talepleriyle iki ayrı başvuru yaptıklarını belirtti.

BEŞTAŞ’TAN TEPKİ: 75 YAŞINDAKİ İNSANA YAŞATILAN ŞEY İŞKENCEDİR

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Meral Danış Beştaş, sosyal medya hesabından Hatice Yıldız’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Beştaş, “Cezaevindeki kızına ve kızının koğuş arkadaşına para yatırdığı için 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen ve evinden sedyeyle çıkarılıp tutuklanan 75 yaşındaki Hatice Yıldız’ın bugün cezaevinde fenalaştığı öğrenildi. 75 yaşında ve hasta bir insana yaşatılan şey, işkencedir ve bu suçtur! Denetimli serbestlik ya da infaz ertelenmesine dair başvurular derhal kabul edilerek, bu işkenceye son verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com