Kıbrıslı çocuk sporcular da vardı: 72 kişiye mezar olan İsias Oteli davasında 2 tahliye

Adıyaman'da depremde yıkılan ve 72 insana mezar olan İsias Oteli'ne ilişkin davada yargılanan 5 tutuklu sanıktan 2'si tahliye edildi. Yakınlarını kaybeden aileler karara büyüktepki gösterdi.

  • ü
  • 04 Nisan 2024
  • ü
  • Gündem

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihli depremlerin vurduğu Adıyaman’da yıkılan ve 72 insana mezar olan İsias Oteli’ne ilişkin davada yargılanan 5 tutuklu sanıktan 2’si tahliye edildi. Yakınlarını kaybeden aileler karara büyüktepki gösterdi.

3. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan tutukluluk incelemesinde, tutuklu bulundukları süre ve celse arasında dosyaya giren bilgi ve belgeler dikkate alınan tutuklu sanıklardan otelin sahibi Ahmet Bozkurt’un oğlu Efe Bozkurt ile otelin fenni mesulü inşaat mühendisi Halil Bağcı’nın, “yurt dışı yasağı” ve “haftada bir gün imza atma” şeklindeki adli kontrol şartlarıyla tahliyesine karar verildi.

ENKAZ ALTINDA KIBRISLI ÇOCUK SPORCULAR DA KALDI

Mahkeme heyeti, diğer tutuklu 3 sanığın mevcut halinin devamına hükmetti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sporcuların da aralarında yer aldığı 72 kişinin yaşamını yitirdiği İsias Oteli’ne ilişkin 5’i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması 3 Ocak’ta yapılmıştı. Dava, 26 Nisan’da görülecek ikinci duruşmayla devam edecek.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com