Kedi Eros’u işkence ile katletti ama 1 gün bile hapis yatmayacak

Eros isimli kediyi işkence ile öldüren İbrahim Keloğlan'ın tutuksuz yargılanacağı davanın ikinci duruşması bugün görüldü.

  • ü
  • 13 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde Eros isimli kediyi işkence ederek öldüren İbrahim Keloğlan’ın tutuksuz yargılanacağı davanın ikinci duruşması bugün görüldü. Cumhuriyet Savcılığı sanık İbrahim Keloğlan’ın tutuklanmasını talep etti. Hakim 2 yıl 6 ay ceza verdi ve sadece yurt dışı yasağı koydu.

Başakşehir’deki bir sitede, 1 Ocak günü saat 03.15 sıralarında İbrahim Keloğlan, asansörde karşılaştığı Eros adlı kediyi tekmeleyerek katletmiş, güvenlik kameralarına yansıyan olay sonrasında açılan davanın ilk duruşmasında “iyi hal indirimi” alarak serbest bırakılmıştı.

TUTUKLANACAK MI?

Duruşma salonuna alınmayan onlarca hayvansever duruşmanın olduğu koridorda izdiham oluşturdu. Hayvanseverler ‘Katil İbrahim ve Eros için adalet’ sloganları attı.

Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraf avukatlarının yanı sıra Ak Parti Adliyenin büyük salonu önünde toplanan kalabalık duruşmanın başlamasını bekledi. İbrahim Keloğlan, ifadesinde “Kendimi kaybettim. Ben ve eşim insan içine çıkamayacak hale geldi” dedi. Cumhuriyet Savcısı esasa ilişkin mütalaasında sanığın cezalandırılmasını ve hükümle birlikte tutuklanmasını talep etti. Mahkeme karar için ara verdi.

PİŞKİN SAVUNMA: KİLOLARCA MAMA DAĞITTIM

Duruşmada savunma yapan İbrahim Keloğlan, şunları söyledi: 8 Şubat’ta vermiş olduğum ifademi yeniliyorum ve ben suçlu biri değilim. Yaşadığım anlık bir psikolojik çöküşten dolayı kendimi tamamen kaydedip hayatım boyunca unutamayacağım bir hata yaptım. Olay sonrası her fırsatta kilolarca mama alıp dağlık alanlarda kedi ve köpeklerle vakit geçirdim. Bu bana terapi gibi geldi. Hayvan barınaklarına bağışta bulundum. Elimden geldiğince devam edeceğim. Psikolojik destek göreceğime söz veriyorum. Bazı insanlar yanlış lanse ederek halkı kin ve düşmanlığa ittiler. Ailem ile birlikte insan içine çıkamayacak duruma düştüm. Şimdi ne ceza alırsam alayım bugüne kadar yaşadıklarım yanında hafif kalır.
Kedi Eros’u vahşice öldüren İbrahim Keloğlan’dan pişkin savunma: Dağlara çıktım örnek insanım!

YİNE ‘İYİ HAL’ UYGULANDI

Cumhuriyet Savcısı esasa ilişkin mütalaasında sanığın cezalandırılmasını ve hükümle birlikte tutuklanmasını talep etti. Aranın ardından yeniden başlayan duruşmada kararını açıklayan mahkem, sanık İbrahim Keloğlan’a “kasten hayvan öldürmek” suçundan 3 yıl hapis cezası verdi. Sanık hakkında iyi hal indirimi uygulayan mahkeme, cezayı 2.5 yıla indirerek, sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı verdi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com