Karamollaoğlu’ndan önemli iddia: Erdoğan, 2006’da Erbakan’ı hapse attırmak istedi

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Erdoğan için, "Erbakan Hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda, polisle evini kuşattırdı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi" dedi.

  • ü
  • 23 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu katıldığı canlı yayın programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin, “Erbakan Hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda, polisle evini kuşattırdı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi” açıklamasını yaptı.

Temel Karamollaoğlu KRT TV’de canlı yayın konuğu oldu. Karamollaoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilişkin önemli bir iddiayı gündeme getirerek Erdoğan’ın Necmettin Erbakan’ı hapse attırmak istediğini söyledi.

‘EVİNDEN ALACAK, KÖTÜ GÖSTERMEK İÇİN HAPSE ATTIRACAK’

Karamollaoğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar bu şekilde:

“Ak Parti Erbakan hocaya karşı çıktı hayattayken, onu unutamazsın. Amerika’dan dönerken ‘büyük orta doğu projesinin eş başkanıyım’ dedi Sayın Erdoğan. Daha sonra Erbakan Hoca 2006 yılında hapse mahkum olduğunda, polisle evini kuşattırdı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak onu bir bakıma izam etmek için, kötü göstermek için hapse attıracak.”

‘KALYONCU, BURAYI SENİN BAŞINA YIKARIM DEDİ’

“Evi kuşatıldı, o zaman Allah rahmet eylesin Kalyoncu AK Parti’nin kuruluşunda Tayyip Bey’e destek veren bizim de eski il başkanımızdı. O Tayyip Bey’e gitti ‘bunu böyle yaparsan ben burayı senin başına yıkarım’ dedi; ‘Ben seni yaşatmam siyaseten de. Böyle bir işi yapamazsın.’ Onun üzerine Tayyip bey ev hapsine çevrilmesini sağladı ve arkasından da unutmayalım Abdullah Gül Bey Cumhurbaşkanı olduktan kısa bir zaman sonra Erbakan Hocamızın affını kendisi gerçekleştirdi. Yani Erbakan Hoca siyasi hayata Abdullah Gül Bey’in bu affıyla kavuştu arkasından 2010 yılındaki seçimlerde kendisi bizim yani Saadet Partisi’nin Genel Başkanı oldu. Ben şimdi hocamızın bir sözünü söyleyeceğim, bu kadar da yeter zannediyorum. Erbakan hocamız kongrede ‘Kim ki Saadet Partisi dışında ben de Milli Görüşçüyüm derse sadece bir palyaçodur, başka bir şey değildir’ demişti.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com