Karamollaoğlu’ndan ‘İsrail’le ticareti kes’ pankartı açan gençlerin gözaltına alınmasına tepki

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Türkiye'nin İsrail ile devam eden ticaretine yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto eden gençlerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, "Hep birlikte 'İsrail'le ticaret; Filistin'e ihanet!' demeye devam edeceğiz ve inşallah bu ihanet bayrama kalmadan bitecek!" dedi.

  • ü
  • 24 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Türkiye’nin İsrail ile devam eden ticaretine yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı protesto eden gençlerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, Filistin için her türlü tepkiyi ortaya koyan Türk halkının cesaretini takdirle karşıladığını belirterek, “İnşallah bu ihanet bayrama kalmadan bitecek” dedi.

Gazze’de 31 binden fazla sivil korkunç bir şekilde katledilirken, Türkiye’nin İsrail’le ticaretine tepkiler artarak sürüyor. Daha önce seçim çalışmalarına katılan bakanlara sözlü tepkiler gelirken, bu kez tepkiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyük Ankara Mitingi’nde protestoya dönüştü. Erdoğan konuşurken ‘Filistin için bin genç’ isimli grup ‘İsrail ile ticareti kes’ pankartı açtıkları için gözaltına alındı.

Yaşanan bu duruma ilk tepki Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan geldi. Karamollaoğlu, “Bakanları protesto etmekten Cumhurbaşkanına karşı pankart açmaya kadar Filistin için her türlü tepkiyi ortaya koyan milletimizin cesareti takdire şayandır” dedi.

Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı X’ten mesaj paylaştı. Karamollaoğlu, “Bakanları protesto etmekten Cumhurbaşkanına karşı pankart açmaya kadar Filistin için her türlü tepkiyi ortaya koyan milletimizin cesareti takdire şayandır. Hep birlikte ‘İsrail’le ticaret; Filistin’e ihanet!’ demeye devam edeceğiz ve inşallah bu ihanet bayrama kalmadan bitecek!” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com