Kahire’de Sisi’ye ‘değerli kardeşim’ diyen Erdoğan’dan, Samsun’da Rabia işareti

Cumhurbaşkaı Erdoğan, Mısır lideri Sisi'yi ziyaretinin ardından gittiği ilk yurtiçi gezisine rabiayi işaretiyle kalabalığı selamladı.

  • ü
  • 15 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesi sonrası Samsun’a geçerek seçim mitingine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde CHP yönetimi vardı. Erdoğan, Sisi’ye “Değerli kardeşimi en kısa sürede Ankara’da görmek istiyorum” demişti.

Erdoğan, kalabalığı Mısır’da darbeyle iktidara gelen Abdülfettah Sisi’ye karşı simgeleşen rabia işaretiyle selamladı. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘BİRBİRLERİNİ HANÇERLEMEKTEN ÇEKİNMİYORLAR’

“Tek parti dönemi alışkanlığıyla milleti tıpış tıpış sandığa gidip oy veren olarak CHP, yine aynısına devam ediyor. Kendi aralarında öyle bir çıkar çatışmasına tutuşmuş durumdalar ki, ülkenin geleceğine dair, ne programları, ne hayalleri ne de projeleri var. Hepsinin tek gündemi seçim sonrası CHP’sinin yönetimini ele geçirmek. Bu uğurda birbirlerine çelme takmaktan, hançerlemekten dahi çekinmiyorlar.

Şahsımın İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği dönem karşılaştığımız manzaraya kelimeler yetmez. İstanbul, çöp, çamur çukur içerisindeydi. Bugün de CHP’nin ideolojik istismarı nedeniyle şehirlerimizin içler acısı hali ortadadır.

Mayıs seçimlerinde bu habis zihniyetin ülkemize musallat olmasının önüne geçmiştik. 31 Mart’ta da aynı müjdeyi alacağımıza inanıyorum.

Kendi heybeleri boş olacaklar, bizim yaptıklarımızı değersizleştirme yarışında. Bizi kendi sefil gündemlerinin içine çekmeye çalışıyorlar. Türkiye bu kısır siyaset anlayışının acısını cumhuriyetin ilk asrında çekti. Darbeyle, terörle milletimizi mutsuz etti. Biz yarım asra yaklaşan siyasi hayatımızın son 30 yılını şehirlerimize ve ülkemize hizmetle geçirdik. Biz size inanıyoruz. Size güveniyoruz. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Samsun’dan bir başka ses çıkacak.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com