İYİ Parti’den istifa eden milletvekili Aykut Kaya CHP’ye katıldı

İYİ Parti’den istifa eden Aykut Kaya ile Prof. Dr. Murat Kahraman CHP’ye katıldı. Kaya ve Kahraman'ın rozetini CHP lideri Özgür Özel taktı.

  • ü
  • 04 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

İYİ Parti’den istifa eden Antalya Milletvekili Aykut Kaya ile Prof. Dr. Murat Kahraman bugün grup toplantısında CHP’ye katıldı. Kaya ve Kahraman’ın rozetini CHP Genel Başkanı Özgür Özel taktı.

‘TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİM İRADESİNE İHTİYACI VAR’

Kızı ve oğlu ile kürsüye gelen Kaya, Türkiye’nin değişim iradesine ihtiyacı olduğunu söyledi. Kaya, “Aynı, 100 yıl önce olduğu gibi Türkiye’nin yeniden birlik olmaya ve yeniden Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı var. Yüz yıl önce işgalin, yokluğun ortasında milletimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tek vücut oldu. Kuvai Milliye oldu. İstiklalini bu şekilde kazandı” dedi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘VERECEĞİMİZ MÜCADELENİN GRURUNU YAŞIYORUM’

CHP’ye katılan Prof. Dr. Murat Kahraman da yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi ailemiz, öncelikle sizlerin en büyük saygıyla selamlıyorum. Hayatımın bu en onurlu gününde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu çatışma alanında sizlerle birlikte mücadelenin etmenin, demokrasi insan hakları ve adalet konusunda öncü olan partimizde öncelikle sağlık politikalarımız olmak üzere tüm toplumsal politikalarda özgürlük, eşitlik ve kalkınma konularında omuz omuza vereceğimiz mücadelenin şimdiden büyük bir gururunu yaşıyorum.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com