İYİ Parti ile MHP arasında yakınlaşma: Bahçeli, İYİ Parti’yi Kurultay’a yazıyla davet etmiş

MHP'nin hafta sonunda yapılan kongresine İYİ Parti'nin katılımın Bahçeli'nin davetiyle gerçekleştiği açıklandı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, "Bildiğim kadarıyla bu davet Sayın Bahçeli'den Sayın Genel Başkanımıza bizzat resmi yazışma yoluyla gerçekleşti" dedi.

  • ü
  • 20 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi.

MHP Olağan Kurultayı’nda İYİ Parti temsilcileri de yer aldı. İYİ Parti’nin bir MHP kurultayına ilk kez davet edilişinin arkasında bizzat Devlet Bahçeli’nin Akşener’le yazışmasının olduğu öğrenildi.

İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşat Zorlu, Meclis’te engelli yurttaşlarla düzenlediği basın toplantısında kritik bir konuya açıklık getirdi.

BAHÇELİ’DEN DAVET GELMİŞ

Zorlu, bir gazetecinin “MHP’den ilk kez davet aldınız. Son yapılan kurultaya İYİ Parti’den üst düzey katılım oldu. Bu daveti siyaseten nasıl değerlendireceksiniz?” sorusuna karşılık “Bildiğim kadarıyla bu davet Sayın Bahçeli’den Sayın Genel Başkanımıza bizzat resmi yazışma yoluyla gerçekleşti. Biz de Genel Sekreterimiz Sayın Ayfer Yılmaz ve Hukuk Politikaları Başkanımız Sayın Hakan Şeref Olgun’un katılımıyla kongrede yer aldık. Bunlar Türk siyasetinin olağan, olması gereken durumları. Siyasetin barışçıl bir rekabet iklimiyle devam etmesinden yanayız. Buna da devam edeceğiz” sözlerini sarf etti.

MHP ve İYİ Parti’nin Ramazan Bayramı’nda bayramlaşıp bayramlaşmayacağının sorulması üzerine Zorlu, “İlk önce bir seçim bitsin. Bayramı da görelim inşallah huzurla. O günleri de inşallah hep birlikte görürüz” ifadesini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com