İttifak ailesi: Kendisi AKP’nin, eşi MHP’nin adayı

AKP, İzmir’in Kiraz ilçesinde mevcut belediye başkanı Saliha Özçınar Kutlu’yu yeniden aday göstermişti. Kutlu’nun eşi Kasım Kutlu ise MHP’nin Isparta Sütçüler belediye başkan adayı oldu.

  • ü
  • 20 Şubat 2024
  • ü
  • Gündem

Biri AKP’den, eşi ise MHP’den belediye başkan adayı gösterilen Kutlu ailesi gündem oldu.

AKP ve MHP, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere de ittifak kapsamında girecek. MHP, aday listelerini 16 Şubat’ta il ve ilçe seçim kurullarına teslim etmişti. AKP de aday listelerini bugün teslim edecek. AKP ve MHP, büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlıklarında olduğu gibi belediye meclis üyeliklerini de “fermuar sistemi” yönteminde belirledi.

Buna göre belediye meclis üyeliklerinde, MHP’nin oy oranının yüksek olduğu yerlerde “tam fermuar”, oy oranının az olduğu yerlerde ise “aralıklı yöntem” uygulanacak.

SÜTÇÜLER VE KİRAZ FARKI

Partilerde seçim çalışmaları hızlanırken Cumhur İttifakı’nın gösterdiği adaylar da dikkat çekiyor.

AKP, İzmir’in Kiraz ilçesinde mevcut belediye başkanı Saliha Özçınar Kutlu’yu yeniden aday göstermişti. Kutlu’nun eşi Kasım Kutlu da MHP’nin Isparta Sütçüler belediye başkan adayı oldu.

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin Kiraz ilçesinde, MHP’nin de Isparta Sütçüler’de seçimi kazanması halinde, “karı-koca belediye başkanı” olmuş olacak.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com