İsrail ile ticareti ortaya çıkan TUSAŞ’ın yönetimi görevden alındı

Gazeteci Metin Cihan tarafından İsrail'e helikopter, uçak ve İHA aksamı sattığı ortaya çıkan TUSAŞ'ta yönetim değişti. Genel Müdürü Temel Kotil ve TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Bozdan görevlerinden alındı.

  • ü
  • 11 Haziran 2024
  • ü
  • Gündem

İsrail’e uçak, helikopter ve İHA aksamları sattığı ortaya çıkan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil ve TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Bozdan görevlerinden alındı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde (TUSAŞ) yönetim kurulu başkanlığına Ömer Cihad Vardan, genel müdürlük görevine ise Mehmet Demiroğlu getirildi.

Alınan bilgiye göre, kurumun bugün gerçekleştirilen 2023 Olağan Genel Kurul Toplantısı neticesinde yeni yönetim kurulu belirlendi.

Yeni yönetim kurulunun belirlenmesinin ardından gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Bozdoğan’ın yerine, TUSAŞ’ta yönetim kurulu başkanvekili olarak görev yapan Ömer Cihad Vardan seçildi.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’in yerine ise TUSAŞ’ta Helikopter Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Demiroğlu getirildi.

Gazeteci Metin Cihan, TUSAŞ’ın İsrail’e olan ticari ilişkilerini ortaya çıkarmıştı. TUSAŞ tarafından İsrail’e uçak, helikopter ve İHA aksamları sattığını resmi kayıtlardan ortaya çıkarmıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com