İsmailağa’dan kovulan Cübbeli: Cumhur İttifakı’na oy vermek vaciptir

İsmailağa'dan kovulan Cübbeli Ahmet, yerel seçimlerde ölümü görüp sıtmaya razı olunması gerektiğini belirterek, Cumhur İttifakı'na oy vermenin vacip olduğunu öne sürdü.

  • ü
  • 28 Mart 2024
  • ü
  • Gündem

İsmailağa cemaatinden resmen kovulan Cübbeli Ahmet lâkabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Cumhur İttifakı’nın dışındaki partileri desteklemenin ‘caiz’ olmadığını söyleyerek, Cumhur İttifakı’nı desteklemenin ‘vacip’ olduğunu öne sürdü.

Cumhur İttifakı partilerini sıtmaya benzeten Cübbeli Ahmet, “Cumhur İttifakı’nda da bazı yanlışlar var. Herkes de dört dörtlük memnun değil. Ama burayı tercih etmediğin zaman bu sıtma, burayı tercih etmediğin zaman geliyor ölüm. Vaciptir ne demek? Başka yaparın, çıkarın yok. Mecbursun” dedi.

YENİDEN REFAH’I HEDEF ALDI

Cübbeli Ahmet, sosyal medya hesabından yaptığı vaazda, 31 Mart yerel seçimlerinde oyun kime verilmesi gerektiğini anlattı. Cumhur İttifakı’ndan ayrılan Yeniden Refah Partisi’ni eleştiren Cübbeli, “Ben onlara itham altında bırakmak istemiyorum. Çok şaibeler, laflar duydum. Hem yüksek seviyelerden de duydum. yani para pazarlıkları duydum, İran şeyi duydum, başka dolu şey duydum. Ben bunların hiçbirini delilsiz konuşamam. Bu iddiaları duyduğum halde bunların içeriklerini de biliyorum ama iddia boyutunda kaldığı için delillendiremediğim bir şeyi beyan edemem. Gelinen noktada CHP’yi kazandırmak demek eşittir DEM’i kazandırmak. DEM’i kazandırmak, terörü kazandırmaktır”dedi.

‘MURAT KURUM’UN YÜZÜ NURLU’

Murat Kurum’un temiz bir adama benzediğini öne süren Cübbeli Ahmet, “Yüzü nurlu yani yüzünün nurunu da benim tespit edeceğim bir şey değil ama Projelerini dinledim. Bir buçuk iki saat bir kere konuşmasını bir kere dinleyebildim. Projelerini beğendim. Şeyi beğendim. Baktım yani azimli konuşuyor vesaire. Bir işler yapacağa benziyor. Bir ümitlendim yani İstanbul için.” diye konuştu.

‘ÖLÜM DIŞINDA SANDIĞA GİDECEĞİZ’

Kimsenin oyunu boşa atmasını istemeyen Cübbeli, “Boşa atan en kötüyü atmıştır. O zaman gittin deme teröristlere atan neyse, boşaltan odur. Boşaltmak yok. Ölüm dışında kalkıp gideceğiz sandığa bir defa.”Bunu anlamayacak bir şey yok. Şimdi burada CHP ve DEM mi gelsin, yoksa Cumhur İttifakı mı gelsin? Cumhur İttifakı’nda da bazı yanlışlar var. Herkes de dört dörtlük memnun değil. Ama burayı tercih etmediğin zaman bu sıtma, burayı tercih etmediğin zaman geliyor ölüm. Bu duruma karşı burayı güçlendirmemek için sıtmaya razı olmak vaciptir. Ne demek vaciptir? Ya vaciple farz, amel eden şey. Mecbursun ya! Aksi takdirde terörist mi gelsin ya?  Vaciptir ne demek? Başka yaparın, çıkarın yok. Mecbursun. “

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com